Австрия и Турция ще определят последния четвъртфиналист на Евро 2024. Битка от 1/8-финалите ще се проведе на „Ред Бул Арена“ в Лайпциг от 22 часа българско време.

Формата на Австрия: Общо 8 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи и 1 загуба в последните 4 домакинства.

Формата на Турция: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 7 гостувания.

Директни мачове: В последните 8 директни срещи Австрия има 2 победи, Турция има 5 победи, а веднъж двата отбора завършиха наравно.

Можете да следите сблъсъка НА ЖИВО в Gol.bg

СЪСТАВИТЕ
Австрия: Пенц, Пош, Лайнхарт, Мвене, Дансо, Зийвалд, Шмид, Лаймер, Забицер, Баумгартнер, Арнаутович
Турция: Гюнок, Мюлдюр, Демирал, Бардакчъ, Кадиоглу, Юксек, Айхан, Арда Гюлер, Кьокчю, Йълдъз, Йълмаз

1-а минута: НАЧАЛО НА МАЧА! Австрия и Турция определят последния 1/4финалист.

1-а минута: НЕВЕРОЯТНО! ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! След корнер австрийците не успяха да изчистят, получи се карамбол и отблизо защитникът Демирал стреля мощно пред гредата!

5-а минута: След корнер за Австрия топката е пропусната, но на далечната греда Баугартнер не успя да засече. Страхотно положение наистина!

12-а минута: Австрийците натискат здраво и наказателното поле на съперника е под обсада.

19-а минута: Контра за Турция и Арда Гюлер пробва прехвърлящ удар почти от центъра, но неточно.

24-а минута: Нов корнер за Турция и Демирал засече на близката греда с глава, но този път над целта.

35-а минута: Австрийците не успяват да стигат да добри положения в последните минути и играта се изравни.

45-а минута: Край на първото полувреме. Аванс за Турция!

46-а минута: Начало на второто полувреме! Две смени за Австрия.

51-а минута: СТРАХОТНО ПОЛОЖЕНИЕ ЗА АВСТРИЯ! Арнаутович и изведен зад защитата в наказателното поле от Пош, но вратарят излезе и спаси удара отблизо.

59-а минута: 2:0 за ТУРЦИЯ! Отново Демирал е големият герой. След корнер защитникът засече с глава и шокира Австрия с втория си гол в мача. Турците гледат към 1/4финала.

66-а минута. ГОЛ ЗА АВСТРИЯ! ИНТРИГАТА СЕ ВРЪЩА! След корнер топката бе отклонена към далечната греда, където резервата Грегорич засече и върна надеждите на австрийците.

75-а минута: Точен удар на Грилич, но в ръцете на Гюнок. Австрия обаче атакува сериозно.

86-а минута: Натискът продължава и Баумгартнер стреля с глава след корнер, но над целта.

90-а минута: 4 минути продължение!

94-а минута: Пенц спасява удар на Йълмаз след контра. Последни секунди!

94-а минута: НЕВЕРОЯТНО! Гюнок с фантастична намеса избива удар с глава на Баумгартнер.

95-а минута: КРАЙ НА МАЧА! Турция е на 1/4финал.