Англия - Швейцария, 1/4 финали на Евро 2024, начало 19.00 часа.

Последните 10 срещи на Англия: Общо 3 победи, 5 равенства и 2 загуби.

Последните 10 срещи на Швейцария: Общо 4 победи, 5 равенства и 1 загуба.

В последните 9 директни срещи англичаните имат 7 победи, швейцарците нямат победа и 2 пъти са завършили наравно.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1 минута: НАЧАЛО НА МАЧА! Реферът Даниеле Орсато даде първия съдийски сигнал на третия четвъртфинал на Евро 2024. Срещата се провежда на стадиона в Дюселдорф.

4 минута: Двата отбора започват предпазливо. Букайо Сака проби и центрира отдясно, но неточно и топката излиза в аут.

5 минута: Ремо Фройлер получи в пеналта за първата опасност на сметката на „кръстоносците“, но защитата го блокира.

7 минута: Аканджи се прояви с веща намеса, но след това бе маркирана засада на Букайо Сака.

14 минута: Англичаните имат леко териториално превъзходство. Деклан Райс пробва шут от дистанция, ала защитник съумя да блокира удара му.

16 минута: ПРЕТЕНЦИИ НА АНГЛИЯ ЗА ДУЗПА! Хари Кейн изпревари Фабиан Шер, след което се строполи в пеналта. ВАР и реферът Орсато не видяха основание за отсъждане на наказателен удар.

21 минута: Хари Кейн стреля неточно с глава след изпълнение на корнер.

24 минута: Бреел Емболо получи добър пас и дъгата на пеналта стреля от движение, но за беда топката срещна тялото на негов съотборник.

28 минута: Добра възможност за англичаните. Сака пробва пас към Хари Кейн, който чакаше на точката на дузпата, но Мануел Аканджи се намеси впечатляващо и премахна опасността.

32 минута: Първи жълт картон в мача! Получава го Фабиан Шер от Швейцария.

36 минута: Сака проби отдясно, след което центрира в наказателното поле, където Джуд Белингам пробва да пропусне хитро, ала кълбото се озова в ръцете на Ян Зомер.

40 минута: Двата отбора водят здрава битка в средата на терена. Англичаните имат леко предимство, но така и не успяват да създадат чисто голово положение.

43 минута: Букайо Сака пробва шут, който е блокиран от Фабиан Шер.

44 минута: Отново Сака, който създава най-големите проблеми за швейцарците нахлу в пеналта, но защитата със сетни усилия изчисти в корнер.

45+1 минута: КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! До почивката двата отбора не отправиха нито един точен удар. Англичаните имат известно териториално превъзходство, но не стигат до чисти голови положения.

46 минута: НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

47 минута: Джуд Белингам проби мощно в своя типичен стил. Той пробва да намери свой съотборник в пеналта, но защитата пресече паса му.

48 минута: Пореден блокиран удар. Отправи го Букайо Сака.

51 минута: НАЙ-НАКРАЯ СТАНАХМЕ СВИДЕТЕЛИ НА ПЪРВИЯ ТОЧЕН УДАР! Негов автор стана Бреел Емболо. Нападателят получи топката в пеналта, след което се справи с Конса, но ударът му на практика бе прекалено слаб и право в ръцете на Пикфорд.

56 минута: Родригес центрира отляво, но Бреел Емболо не успя да играе с глава, притиснат и от Езри Конса. Така Пикфорд улови топката, която се отклони леко в тялото на нападателя на „кръстоносците“.

62 минута: Швейцария се наслаждава на най-добрите си минути от началото на срещата. Ентусиазмът в играта им обаче не носи нищо повече от два корнера.

66 минута: Получава се карамбол в наказателното поле на англичаните. Топката е изчистена, но попада на волето на Михел Аебишер, който я праща над вратата.

67 минута: Хари Кейн получава жълт картон!

75 минута: ГООООЛ! Бреел Емболо открива резултата! Фабиан Шер подаде към  Дан Ндойе. Последният центрира успоредно на голлинията, а Джон Стоунс действа трагично, неуспявайки да спре топката, след което Емболо изпревари Кайл Уокър и от няколко метра прати топката в мрежата – 0:1!

80 минута: ГООООООЛ! Отговорът на Англия не закъсня - Букайо Сака изравнява! Деклан Райс намери отлично Букайо Сака. Звездата на Арсенал влезе леко в пеналта и с диагонален шут матира Ян Зомер – 1:1. Англия на практика изравни с първия си точен удар в мача до момента.

83 минута: Защитник блокира удар на Хари Кейн.

85 минута: Втори жълт картон за Швейцария. Получава го Силван Видмер.

88 минута: Влезлият на смяна Еберечи Езе проби отляво, след което навлезе навътре, за да стреля, но неточно.

90 минута: Реферът Орсато даде 3 минути добавено време.

90 +2 минута: КАКЪВ ШАНС! Ндой не успя да донесе победата отблизо, останал непокрит.

90+4! КРАЙ НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ! ЩЕ ИМА ПРОДЪЛЖЕНИЯ!

91 минута: НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

92 минута: Удар на Фабиан Шер в аут.

95 минута: КАКЪВ ИЗСТРЕЛ И НАМЕСА НА ВРАТАРЯ! Деклан Райс шутира страхотно от около 25 метра, но Зомер показа класа и изби в корнер.

102 минута: ДОБЪР ШАНС! Първоначално удар на Белингам бе блокиран, след което топката отново стигна до него, но Зомер се справи с изстрела му.

105 минута: КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

106 минута: СТАРТ НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

109 минута: Хари Кейн е сменен от Айвън Тони, след като очевидно получи травма.

115 минута: Двата отбора вече действат по-внимателно. Швейцарците са малко по-смели.

117-ата минута: КАКЪВ УНИКАЛЕН ШАНС И ГРЕДА! Джердан Шакири стреля директно от корнер отляво и тресна сглобката на гредите.

119 минута: КАКЪВ ПРОПУСК! Отсечен удар на Зеки Амдуни  от границата на наказателното поле летеше към левия ъгъл, но Джордан Пикфорд се отчете с добро спасяване, за да предотврати опасността.

120 минута: Орсато даде 1 минута допълнително време!

122 минута: КРАЙ НА ПРОДЪЛЖЕНИЯТА! Ще се изпълняват ДУЗПИ!