Португалия и Франция излизат един срещу друг в 1/4-финален мач от Евро 2024.

Формата на Португалия:  Общо 6 победи, 1 равенство и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 7 домакинства.

Формата на Франция:  Общо 5 победи, 4 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа и 2 равенства в последните 3 гостувания.

Последната среща между двата отбора бе на предишното Европейско първенство. Двата отбора завършиха 2:2 в груповата фаза, но три от попаденията паднаха от дузпи. През 2016 година португалците печелят финала именно срещу този противник след продължения, като това е и единствената им победа в съперничеството.

Следете мача пряко по минути в Gol.bg

1 минута: НАЧАЛО НА МАЧА! Реферът Майкъл Оливър дава първия съдийски сигнал на стадиона в Хамбург!

3 минута: В началните минути „петлите“ започват по-агресивно. Те обаче не успяват да създадат опасна ситуация пред вратата на Диого Коща.

6 минута: Постепенно португалците взимат инициативата и владението на топката вече е в тяхна полза. Все още няма удар по посока на някоя от двете врати.

16 минута: ПЪРВИЯТ УДАР В МАЧА Е ФАКТ! Отправи го Бруно Фернандеш, но след рикошет топката излезе в корнер, който е трети на сметката на „мореплавателите“.

20 минута: ОТГОВОРЪТ НА „ПЕТЛИТЕ“ НЕ ЗАКЪСНЯ! Тео Ернандес отправи страхотна тупалка от около 30 метра, но Диого Коща се справи блестящо.

22 минута: Стражът на Португалия се намесва при опасно центриране на Килиан Мбапе. Определено в последните минути „петлите“ напомниха за огромната си класа.

27 минута: Мощен пробив отляво на Рафа Леао завършва с пореден корнер за португалците.

34 минута: Франция стигна до първия си корнер в срещата. За сравнение на сметката на „мореплавателите“ до момента те са пет.

38 минута: Засега изпъкват отличните действия в защита на двата отбора, най-вече на дефанзивния вал на „петлите“.

42 минута: Бруно Фернандеш стреля доста опасно от пряк свободен удар, ала кълбото профуча над вратата.

45 минута: РЕФЕРЪТ МАЙКЪЛ ОЛИВЪР ДАВА КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! То протече при известно териториално превъзходство на португалците, а двете защити се представят на висота.

46 минута: НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ! Няма промени в двата състава.

49 минута: Килиан Мбапе стреля, но топката отиде право в ръцете на Диого Коща.

50 минута: Нуно Мендеш проби отляво, но след това се строполи на тревата, изглеждайки, че прави симулация за дузпа, защото не се видя контакт между него и бранителя на французите.

52 минута: Тео Ернандес нахлу отляво, последва остро негово центриране към малкия пеналт, но Коло Муани не съумя да засече топката.

54 минута: След центрирането в пеналта, Бернардо стреля с глава и уцели в лицето Килиан Мбапе, а той остана да лежи на тревата.

55 минута: Реферът Майкъл Оливър спря играта, за да може лекарският екип да провери каква е ситуацията с Мбапе, защото топката попадна в проблемната му област, заради което играе със специалната маска.

59 минута: Рафаел Леао направи пореден страхотен рейд отляво, навлезе в наказателното поле, но в последния момент Камавинга изчисти в корнер.

61 минута: КАКЪВ ПРОПУСК! Жоао Кансело намери перфектно Бруно Фернандеш в пеналта, а той стреля мигновено, но Менян блесна със страхотно спасяване.

62 минута: Кансело стреля, но на около метър от целта.

64 минута: НОВ УНИКАЛЕН ШАНС ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Рафа Леао проби отляво и пусна топката към Витиня. Последният шутира, но Менян изби, а след това Кристиано Роналдо пробва да направи добавка с пета, но стражът отново се справи.

66 минута: ДОЙДЕ ВРЕМЕ ЗА ГОЛЯМ ПРОПУСК И НА СМЕТКАТА НА ФРАНЦИЯ! Коло Муани получи топката на перфектна позиция, но в последния момент Рубен Диаш успя да блокира удара му и топката излезе в корнер.

67 минута: Усман Дембеле сменя Антоан Гризман.

70 минута: Именно Дембеле проби отдясно и поднесе топката на Камавинга, който блесна С ГОЛЯМ ПРОПУСК!

74 минута: Дембеле, който оживи играта на „петлите“, стреля от дъгата на пеналта, но нямаше късмет, защото топката облиза лявата странична греда! ПОРЕДЕН МАЛШАНС!

77' Португалците задържат топката, но не намират пролуки пред пеналта на Франция.

80' Центриране отдясно за французите, но вратарят Коща не е затруднен.

84' Пряк свободен удар за португалците, близо до границата на наказателното поле.

85' Слабо изпълнение на Кристиано Роналдо в стената.

88' Кантееееее! Точен удар, но Коща улавя спокойно.

89' Нов опит на Канте, като този път неговият шут се получи като подаване за вратаря на Португалия.

90' Още 3 минути футбол до края на мача. После се задават продължения.

90'+3  Килиан Мбапе отправя точен удар, но в ръцете на Коща.

90'+3 КРАЙ на редовното време!

91 минута: НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

93 минута: ГОЛЯМ МАЛШАНС! Кристиано Роналдо получи перфектен пас на точката на дузпата, но стреля над вратата, пропускайки да се превърне в герой, реализирайки първия си гол на Евро 2024.

97 минута: Ветеранът Пепе блесна със страхотна изява, след като блокира шут на Килиан Мбапе.

101 минута: Рафаел Леао стреля от пеналта, но шутът му бе блокиран от защитник и „мореплавателите“ пропиляха пореден златен шанс.

105 минута: КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

106 минута: НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

106 минута: Брадли Баркола сменя Килиан Мбапе.

108 минута: Влезлият току-що Жоао Феликс засече с глава центриране отдясно, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

112 минута: Усман Дембеле проби към центъра и стреля неточно от дъгата на пеналта.

116' Корнер за Португалия. Ще се случи ли нещо опасно?

117' Нарушение в атака на Роналдо.

118' Роналдо помага в дефанзивен план при корнер за французите. Дузпите са все по-близо.

120' Мендееееееееш! Точен удар, но право в ръцете на вратаря!

121' Тюрааааам! Нападателят е затворен.

121' КРАЙ на мача! Ще гледаме ДУЗПИ!