Нидерландия - Турция, 1/4 финал на Евро 2024, начало 22.00 часа.

Последните 10 срещи на Нидерландия: Общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби.

Последните 10 срещи на Турция: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби.

В последните 8 директни срещи "лалетата" имат 4 победи, турците имат 2 победи и 2 пъти са завършили наравно.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1 минута: Начало на срещата Нидерландия - Турция, 1/4 финал на Евро 2024. Да си пожелаем качествен футбол и много голове.

2 минута: Уникален пропуск за "лалетата". Депай навлезе в наказателното поле на турците и стреля от воле, но над вратата.

6 минута: Нидерланците изцяло контролират играта и натискат здраво турците, които са се прибрали плътно пред вратата си.

10 минута: Мемфис Депай майсторски овладя подаване в наказателното поле и шутира, но топката срещна защитник на Турция.

14 минута: Шави Симонс шутира от границата на наказателното поле, но топката премина високо над напречната греда.

19 минута: Коди Гакпо навърза защитата на Турция, но се замота и не успя да нанасе голов удар.

25 минута: Стивън Бергвайн се пусна по крилото, последва шут, но твърде неточно в аут.

31 минута: Хакан Чалханоглу изпрати остро топката в наказателното поле на Нидерландия от свободния удар, но Вербрюген излиза и лови.

35 минута: ГОООООООООООООООЛ! Турция вкарва чрез Самет Акайдън. Защитата на Нидерландия направи фрапантна грешка след центриране от ъглов удар, а в последствие Вербрюген левашки увисна и позволи на Самет Акайдън отблизо да опъне мрежата.

43 минута: Стивън Бергвайн получи топката на границата на наказателното поле, но стреля високо над вратата на турците.

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

46 минута: Роналд Куман извършва смяна. Ваут Вегхорст влиза на мястото на Стивън Бергвайн

53 минута: Нидерландия започва атакуващо и второто полувреме, но така и не може да стигне до чисто голово положение

56 минута: Арда Гюлер изпълни страхотно пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле на Нидерландия, но топката среща дясната греда на "лалетата".

58 минута: Депай напредна през центъра и стреля от движение, но твърде слабо и Гюнок лови

63 минута: Многоходова атака на "лалетата", но отново не се стига до голов удар

65 минута: Късмет за Нидерландия. Кенан Йълдъз изстреля страховита тупалка от границата на пеналта, но Барт Вербруген показа класа и спаси "лалетата" от сигурен гол.

70 минута: ГООООООООООООООООООООООЛ! Нидерландия изравнява. Депай центрира отдясно в наказателното поле на Турция, където Де Врай се извисява и с глава вкарва

76 минута: ГОООООООООООООООООООЛ! Пълен обрат за Нидерландия. Дензъл Дъмфрис пусна успореден пас на крака на Коди Гакпо в наказателното поле, който се нагласи и запрати топката ниско в средата на мрежата. 2:1. Леко случаен гол, но "лалетата" вече водят в резултата

85 минута: УНИКАЛЕН КЪСМЕТ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ!  Първо защитник блокира удар на Зеки Челик от пеналта точно пред голлинията, а след това същото се случи и след шут на Керемактюпоглу.

88 минута: Дженк Тосун пропусна нов шанс, стреляйки с глава покрай лявата греда.

89 минута: КАКЪВ ФРАПАНТЕН ПРОПУСК! Коди Гакпо излезе фронтално срещу Мерт Гюнюк, който обаче спаси блестящо и остави Турция в мача.

90 минута: Нов пропуск! Керем Актюркоглу с глава не уцели целта.

90 минута: Съдията даде 5 минути добавено време!

90+1 минута: КАКЪВ КЪСМЕТ! Вратарят Вербрюген спаси удар на Кълъчсой и запази преднината на Нидерландия.

90+6 минута: ЧЕРВЕН КАРТОН! Футболист от скамейката на Турция е изгонен! Това е Бертюг Йълдъръм

90+7 минута: КРАЙ НА МАЧА! НИДЕРЛАНДИЯ ЩЕ ИГРАЕ НА ПОЛУФИНАЛ СРЕЩУ АНГЛИЯ!

Нидерландия - Турция 2:1

0:1 Самет Акайдън (35)

1:1 Де Врай (70)

2:1 Мерт Мюлдюр (76 автогол)

НИДЕРЛАНДИЯ: Вербрюген, Дъмфрис, Де врай, Ван Дайк, Аке, Шутен, Райндърс, Бергвайн, Симонс, Гакпо и Депай

ТУРЦИЯ: Гюнок, Мюлдюр, Айхан, Айкадън, Бардакджъ,  Кадъоглу, Алпер Йълмъз, Йозджан, Чалханоглу, Йълздъз и Гюлер