Франция излиза срещу Полша в мач от последния кръг в Група „D“. Срещата е на стадион „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд  и стартира от 19 часа българско време.

Формата на Франция: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 4 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 6 домакинства.

Формата на Полша: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа и 1 равенство в последните 2 гостувания.

Директни мачове: В последните 3 директни срещи домакините имат 2 победи, гостите нямат победа и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Франция имат изиграни 2 срещи, като домакините имат 1 победа, гостите нямат победа и 1 път са завършили наравно.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1' Начало на мача

6' Първи удар към една от двете врати дело на Пьотр Жиелински, който стреля по земя, но не затрудни Майк Менян.

11' Удар по диагонала на Тео Ернандес бе избит с крак в корнер от Скорупски

19' Опасна контра на Франция изведе Дембеле срещу Скорупски, но излезлият полски вратар парира удара.

34' Отличен шанс за Полша след центриране отляво, което намери Роберт Левандовски, но ударът с глава на нападателя мина на сантриметри от страничната

греда.

42' Нова добра намеса на Скорупски, който спря удар на нахлуващия Баркола

45' Отново французите нападат отляво и Мбапе стреля от минимален ъгъл, но отново Скорупски се намесва подобаващо.

49' Фалцов удар на Мбапе, но отново полският вратар бе на място. В следващата атака отново Мбапе имаше възможност да опита мерника си, но този път встрани от вратата.

55' ДУЗПА! Осман Дембеле надбяга Кивиор и бе съборен в наказателното поле!

56' ГООООЛ! Мбапе е безкомпромисен от бялата точка и извежда Франция напред.

59' Пробив на Баркола и пореден удар от малък ъгъл спасен от Скорупски.

72' Левандовски открадна топката от френската защита и стреля от дистанция, но топката мина на около метър до гредата.

75' ДУЗПА! След преглед с ВАР съдията отсъджа дузпа за поляците за нарушение на Чуамени.

79' ГОООООЛ! Полша изравнява чрез капитана си Роберт Левандовски. Първото му изпълнение бе спасено, но след преглед за ВАР, дузпата бе пребита.

90' Край на двубоя! 1:1

1:0 56' Мбапе (д)

1:1 79' Левандовски (д)

Стартови състави:

Франция: Менян, Кунде, Упамекано, Салиба, Ернандес, Чуамени, Канте, Рабио, Дембеле, Мбапе (к), Баркола

Полша: Скорупски, Беднарек, Давидович, Кивиор, Франковски, Модер, Жиелински, Залевски, Шимански, Левандовски (к), Урбански