Грузия и Чехия се изправят един срещу друг в среща от Група „F“ на Евро 2024. Двубоят започва от 16 часа българско време.

Формата на Грузия: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 6 домакинства.

Формата на Чехия: Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 2 равенства и 2 загуби в последните 5 гостувания.

Директни мачове: Двата отбора не са се срещали в официален мач.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1 минута: НАЧАЛО НА МАЧА! Реферът Даниел Зиберт даде първия съдийски сигнал.

3 минута: Чехите започнаха много надъхано и набързо създадоха ДВОЕН ШАНС пред вратата на Мамардажвили! Първо след тъч Адам Хложек шутира, но стражът на Грузия изби. След това и Лукаш Провод стреля, а голкийпърът отново се справи.

4 минута: Нов и изстрел към вратата на Мамардашвили. Патрик Шик стреля диагонално с глава, но вратарят пак не допусна гол.

8 минута: В началото на срещата чехите определено са по-добрият отбор на стадиона в Хамбург. Вацлав Черни шутира, но Двали блокира удара.

10 минута: Грузинците предявиха претенции за дузпа. Зураб Давиташвили проби отдясно и се строполи в пеналта след съприкосновение със защитник, но реферът Зиберт не видя основание да посочи бялата точка.

18 минута: Първи жълт картон в срещата. Получи го Владимир Цоуфал от Чехия.

23 минута: ГООООЛ! Адам Хложек вкара топката в мрежата на Мамардашвили. Цоуфал прати топката в пеналта от тъч. Там Крейчи не успя да се пребори със защитник, но кълбото стигна до Адам Хложек. Нападателят на Леверкузен стреля, Мамардашвили изби, но се върна пак към него и след това се озова в мрежата!

24 минута: Прооверява се! ВАР преразглежда ситуацията и ОТМЕНЯ ГОЛА! Адам Хложек е играл ръка преди да прати топката в мрежата!

29 минута: Мамардашвили блесна за пореден път под рамката. Този път той спаси удар на Матей Юрасек.

33 минута: Превъзходството на Чехия е тотално! До този момент хората на Иван Хашек отправиха цели 12 удара към вратата на съперника си, 7 от които точни!

36 минута: Гурам Кашия от Грузия получава жълт картон, за да се стигне до равенство по този показател.

40 минута: Лукаш Провод от чехите също е официално предупреден.

45 +1 минута: УНИКАЛЕН ПРОПУСК! Кварацхелия центрира от фал, където топката се озова в краката на Гурам Кашия, но Индриж Станек спаси.

45+2 минута: ВАР обаче се намесва. Зиберт е привикан да прегледа ситуацията на екрана, защото след центрирането Робин Хранач игра с ръка в пеналта. Така в крайна сметка германският съдия ОТСЪДИ ДУЗПА!

45+4 минута: ГООООЛ! Жорж Микаутадзе е безкомпромисен от бялата точка – 1:0 за Грузия!

45+5 минута: Чехия пропусна златен шанс за светкавично изравняване! Патрик Шик шутира, но Мамардашвили направи 8-ото си спасяване от началото на срещата!

45+6 минута: КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46 минута: НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

47 минута: Давид Юрасек от Чехия също получава жълт картон за препречване на голмайстора Жорж Микаутадзе.

50 минута: Селекцията на Иван Хашек пробва да натисне отново съперника си. Засега обаче той е безплоден.

53 минута: Още един жълт картон за Чехия – получава го Томаш Холеш.

57 минута: КАКЪВ ПРОПУСК! Бърза контраатака за Грузия, при която Хвича Кварацхелия премина над 50 метра и подаде към Анзон Меквабишвили, но той не уцели целта от изключително изгодна ситуация.

59 минута: ГООООЛ! Най-накрая Чехия стигна до попадение във вратата на Мамардашвили. Влезлият малко преди това на смяна Онджей Лингар стреля с глава след изпълнение на корнер. Топката обаче тресна десния страничен стълб на Мамардашвили, но се върна към  връхлитащия Патрик Шик, който нямаше как да сгреши от няколко метра – 1:1!

62 минута: Ладислав Крейчи стреля с глава, но не уцели целта.

68 минута: Селекционерът на Чехия прави принудителна смяна, заменяйки голмайстора си Патрик Шик с Моймир Хитил.

77 минута: След центриране от ляво именно Хитил засече с глава, но не уцели вратата.

78 минута: Мамардашвили продължи със страхотните си изяви под рамката. Той спаси два последователни удара на Ондрей Лингър.

83 минута: Меквабишвили и Гвелесиани получават жълти картони.

84 минута: Остро центриране на Владимир Цоуфал е блокирано. Чехия продължава да атакува в търсене на победата.

86 минута: Опасно центриране от страна на Матей Юрасек е изчистено в корнер.

87 минута: Следват още няколко центрирания, но защитата на Грузия не поддава.

88 минута: Грузия също атакува. Подаване по земя на Саба Лобжанидзе е изчистено в корнер. След неговото изпълнение има фаул в атака.

90 минута: Пет минути добавено време.

90+4 минута: Удар по земя на Юрашек, Мамардашвили лови без проблеми.

90+5 минута: КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ГРУЗИЯ! При бърза контра, излизат трима грузинци срещу един защитник и Лобжанидзе е изведен на чиста позиция, но ударът му е неточен.

90+5 минута: Край на мача! Грузия пропусна да спечели в последната секунда и мачът завършва 1:1!

Грузия - Чехия 1:1

Гоймайстори: 1:0 - Жорж Микаутадзе (45+4 дузпа), 1:1 - Патрик Шик (59)

Грузия: 25. Гиорги Мамардашвили – 2. Отар Какабадзе, 5. Соломон Кверквелия, 4. Гурам Кашия (К), 3. Лаша Двали, 21. Гиорги Цитайшвили – 6. Гиорги Кочорашвили, 20. Анзор Меквабишвили – 7. Хвича Кварацхелия – 9. Зурико Давиташвили, 22. Жорж Микаутадзе
Селекционер: Вили Саньол

Чехия: 1. Индриж Станек – 3. Томаш Холеш, 4. Робин Хранач, 18. Ладислав Крейчи – 5. Владимир Цоуфал, 14. Лукаш Провод, 22. Томаш Соучек, 15. Давид Юрашек – 17. Вацлав Черни, 10. Патрик Шик, 9. Адам Хложек
Селекционер: Иван Хашек