Турция и Португалия излизат в битка за първото място в Група „F“ на Евро 2024. Двубоят на „Сигнал Идуна Парк“ започва в 19 часа българско време.

Формата на Турция:Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи в последните 2 домакинства.

Формата на Португалия: Общо 8 победи и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи и 1 загуба в последните 3 гостувания.

Директни мачове: В последните 3 директни срещи Турция имат 1 победа, а Португалия има 2 победи.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

Турция - Португалия 0:3

Голмайстори: 0:1 Б. Силва (22), 0:2 Акайдън (29-авт), 0:3 Б. Фернандеш (56)

Турция: Байъндър, Челик, Акайдън (76-Демирал), Бардакджъ, Кадиоолу (46-Язъджъ), Айхан (58-Юксек), Чалханоолу, Акгюн (70-Гюлер), Кьокчу, Актюроглу (58-Йълдъз), Йълмаз
Селекционер: Винченцо Монтела

Португалия: Коща, Кансело (68-Семедо), Диаш, Пепе (82-Силва), Далот, Бруно Фернандеш, Палиня (46-Невеш), Витиня (88-Жоао Невеш), Бернардо Силва, Леао (46-Нето), Роналдо
Селекционер: Роберто Мартинес

Дортмунд, ст.: "Сигнал Идуна Парк"
Съдия: Феликс Цвайер
Жълти картони: Бардакджъ, Акайдън, Челик (Турция); Леао, Палиня (Португалия)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача. Да си пожелаем качествен футбол с много голове.

2' Първи удар в мача. Бернардо Силва центрира и Роналдо засича без подготовка от воле, но слабо и вратарят лови.

4' Удар на Бруно Фернандеш е блокиран.

6' ПРОПУСК ЗА ТУРЦИЯ! Актюроглу засича центриране на чиста позиция в наказателното поле, но не успява да нанесе удар.

8' ПОРТУГАЛИЯ ОТГОВАРЯ ЧРЕЗ РОНАЛДО! Кристиано се извисява до точката за дузпата и засича с глава, но високо над напречната греда.

15' Центриране на Роналдо, Леао засича с глава, но вратарят лови без проблеми.

18' Рафаел Леао тръгва на слалом, но съперников играч се справя добре и го спира.

22' ГООООООООЛ! Бернардо Силва открива резултата! Мендеш центрира по земя от фланга и Роналдо се разминава с топката. Дебнещият зад него Бернардо Силва обаче стреля от движение и матира Байъндър за 1:0!

24' Бруно Фернандеш има шанс да стреля, но решава да нахлува в наказателното поле и топката му е отнета.

25' Бруно Фернандеш засича от воле пред наказателното поле, но в аут.

29' ГООООООЛ! Португалия повежда с 2:0 след куриозен автогол! Подобно нещо наистина се вижда рядко, особено на най-високо ниво! Иберийците атакуват и неточен пас проваля всичко. Твърде спокойният Самет Акайдън връща към Байъндър, в същото време вратарят излиза напред, оставя вратата си празна и топката преминава голлинията!

31' ШАНС ЗА ТУРЦИЯ ДА СЕ ВЪРНЕ В МАЧА! Актюроглу нанася добър удар към долния ляв ъгъл след чудесна солова акция, но Диого Коща избива с крак.

35' ПОРТУГАЛИЯ ПРОПУСКА ДА СЛОЖИ ТОЧКА НА СПОРА ОЩЕ ПРЕЗ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Бруно Фернандеш е изведен от Жоао Кансело на чиста позиция и шутира към близкия ъгъл, но в аут.

37' РОНАЛДОООООО! Кристиано овладява по чудесен начин, гласи си топката на десния крак и стреля, но покрай целта.

41' Кьокчу шутира по земя фронтално срещу вратата, Коща плонжира и лови.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

51' След почивката играта е спокойна и Португалия владее топката повече, без да бърза да организира атаки.

53' Язъджъ стреля право в ръцете на вратаря.

56' ГООООООООО! ПОРТУГАЛИЯ СЛАГА ТОЧКА НА СПОРА, А РОНАЛДО ПОКАЗВА, ЧЕ Е ГОЛЯМ ИГРАЧ! Кристиано е изведен сам срещу вратаря, но вместо да завърши сам, подава към Бруно Фернандеш, който просто праща топката в опразнената врат. Роналдо показва, че на първо място мисли за отбора, а не за себе си и рекордите!

64' Неточен удар на Йълдъз.

67' Турция иска дузпа за нарушение срещу Йълмаз, но такава не е отсъдена.

76' Мачът вече се доиграва и интересните моменти липсват.

80' Няколко последователни центрирания на Турция са изчистени от един човек - 41-годишния Пепе.

82' Мачът е спрян за втори път, защото фен нахлува на терена за снимка с Роналдо, разбира се.

84' Вратарят сигурно лови центриране на Нуно Мендеш.

86' Гюлер тръгва на дрибъл, но е затворен.

87' Нето се опитва да направи двойно подаване с Роналдо и да излезе на стрелкова позиция, но вторият пас не минава и турската защита чисти.

88' Бруно Фернандеш е изведен сам срещу вратаря, но Байъндър го изпреварва и пръв стига до топката.

90' НОВ ШАНС ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Пас след пас в наказателното поле, но така и няма завършващ удар и защитата на Турция отново чисти.

90' Пет минути добавено време.

90+2' Португалия иска дузпа, но главният съдия Феликс Цвайер е категоричен, че такава няма.

90+4ю Удар на Рубен Невеш излиза в аут.

90+5' Край на мача. Португалия печели с 3:0