Белгия и Румъния се изправят един срещу друг в мач от Група „Е“ на Евро 2024. Двубоят на „Райненергищадион“ стартира от 22 часа българско време.

Формата на Белгия: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 7 домакинства.

Формата на Румъния: Общо 5 победи, 4 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа и 1 равенство в последните 2 гостувания.

Директни мачове: В последните 2 директни Белгия има 1 победа, Румъния също има 1 победа и нямат равен мач.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО  МИНУТИ:

1 минута: НАЧАЛО НА МАЧА! Шимон Марчиняк дава първия съдийски сигнал.

2 минута: ГОООЛ! Фантастичен старт на двубоя! Белгия открива с гол от съблекалнята! Юри Тилеманс вкара за 1:0. Ромелу Лукаку направи двойно подаване с Жереми Доку, след което намери халфа на Астън Вила на дъгата на пеналта, а той без забавяне прати топката в долния ляв ъгъл на Флорин Ница – 1:0!

5 минута: Румъния се окопити бързо и на свой ред застраши вратата на Кастеелс. Раду Драгушин стреля много опасно с глава след центриране отдясно на Мариус Марин, но стражът на „червените дяволи“ показа страхотен рефлекс.

13 минута: КАКЪВ ПРОПУСК! Ромелу Лукаку получи на 7-8 метра от голлинията, но защитник успя да блокира шута му в корнер.

18  минута: НОВ ГОЛЯМ ПРОПУСК! Кевин де Бройне напредна мощно и подаде към Доди Лукебакио. Футболистът на Севиля финтира защитник и от пеналта шутира, но Флорин Ница със страхотна реакция изби в корнер.

19 минута: След изпълнението на корнера включилият се напред ветеран Ян Вертонген стигна до топката, но би много неточно.

26 минута: Белгия подлага съперника си на убийствена преса. Румънците почти не достигат в близост до наказателното поле пред вратаря Кастеелс.

31 минута: Страхотен проби на Жереми Доку отляво. Футболистът на Манчестър Сити нахлу в пеналта, освободи се от двата бранители, но Ница изби в корнер.

35 минута: Първи жълт картон в мача. Получи го Доди Лукебакио за груб фал срещу Денис Драгуш.

45 минута: Андрей Бурка се извиси с глава след центриране от корнер, но стреля много неточно.

45+1 минута: КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

46 минута: НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46 минута: Денис Ман шутира от дъгата на пеналта, но право в ръцете на Кастеелс.

48 минута: Румъния определено заигра по-добре в началните минути след антракта. Валентин Михайла нахлу в наказателното поле отляво, но шутира над вратата.

52 минута: Кевин де Бройне отправи диагонален шут, ала топката профуча на около метър от целта.

55 минута: КАКЪВ ПРОПУСК!  Кевин де Бройне получи в наказателното поле. Халфът на белгийците се завъртя, освободи се, но от точката на дузпата би слабо и не затрудни Флорин Ница.

58 минута: Де Бройне центрира от фал, но Лукаку блесна с пропуск.

59 минута: Вертонген се намеси решително, току преди Денис Драгуш да се озове сам срещу Кастеелс.

63 минута: ГОООЛ! Кевин де Бройне изведе отлично Ромелу Лукаку и той напредна и прати топката в мрежата на Флорин Ница.

64 минута: ОТМЕНИХА ТРЕТИ ГОЛ НА ЛУКАКУ НА ТОВА ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО! Оказа се, че нападателят е бил в засада.

66 минута: НОВ ПРОПУСК НА ЛУКАКУ! Де Бройне го намери на точката на дузпата, след което нападателят се освободи, но Флорин Ница спаси удара му.

68 минута: ФРАПАНТЕН ПРОПУСК ЗА РУМЪНИЯ! Амаду Онана сгреши и на практика изведе Денис Ман очи в очи с Кастеелс, но стражът излезе решително и успя да предотврати изравняването.

80 минута: ГОООЛ! Уникално попадение, защото в асистент се превърна вратарят Коен Кастелс. Стражът изведе Кевин де Бройне, който се измъкна зад гърба на защитника Драгушин и прати топката в мрежата. Халфът влезе остро с бутоните в тялото на вратаря Флорин Ница, но попадение бе признато, защото той първо прати топката в мрежата.

86 минута: ГОЛЯМ ПРОПУСК ЗА РУМЪНИЯ! Денис Алибек се освободи и стреля, но защитник изби малко преди голлинията.

89 минута: ОТНОВО ЛУКАКУ НЕ УСПЯВА ДА ВКАРА! Нападателят нахлу в пеналта и стреля от малък ъгъл, ала Флорин Ница отново го отчая.

90 минута: Реферът Шимон Марчиняк даде 4 минути продължение.

90+4 минута: КРАЙ НА МАЧА! Белгия заплете интригата в групата.

Белгия – Румъния 2:0

Голмайстори:1:0 – Юри Тилеманс (2), 2:0 - Кевин де Бройне (80)

Белгия: 1. Коен Кастеелс – 21. Тимоти Кастан, 4. Ваут Фаес, 5. Ян Вертонген, 3. Артур Теате 8. Юри Тилеманс, 24. Амаду Онана – 14. Доди Лукебакио, 7. Кевин Де Бройне (к), 22. Жереми Доку – 10. Ромелу Лукаку

Румъния: 1. Флорин Ница - 11. Никусор Банку, 15. Андрей Бурка, 3. Раду Драгушин, 2. Андрей Рацу - 6. Мариус Марин - 13. Валентин Михайла, 21. Николае Станчу (к), 18. Разван Марин, 20. Денис Ман - 19. Денис Драгуш