Полша - Австрия, среща от група "D" на Евро 2024, начало 19.00 часа.

Последните 10 срещи на Полша: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби.

Последните 10 срещи на Австрия: Общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби.

В последните 5 директни срещи поляците имат 3 победи, австрийците нямат победа и 2 пъти са завършили наравно.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

1-минута: Реферът Халил Мелер даде първия съдийски сигнал. В състава на Полша отново липсва Левандовски, който е на резервната скамейка. Звездата на Лудогорец Якуб Пьотровски обаче е титуляр за поляците.

2-минута: Австрийците отправиха първия удар в мача. Щефан Пош шутира извън пеналта, но не затрудни Шчесни.

5-минута: В началните минути селекцията на Ралф Рангник пробва нещо като натиск, който доведе и до първи корнер в тяхна полза.

9- минута: ГООООЛ! Австрия откри резултата! Попадението заби защитникът Гернот Траунер. Австрийците изпълниха тъч, който беше изчистен, но след това Мвене центрира отляво и Траунер матира Шчесни с удар с  глава от 5 метра – 0:1. Така първоначалният натиск на Австрия се увенча с успех.

16 – минута: ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Пьотр Желински шутира от дъгата на пеналта.Топката среща ръката на бранител на австрийците, но претенциите за наказателен удар останаха неуважени.

18- минута: Поляците реагираха на предизвикателството с ново положение пред вратата на Пенц. Якуб Пьотровски пропусна кълбото, което стигна до Никола Залевски. Последният си нагласи топката, но мерникът му изневери.

27 – минута: Полша тръгна по-смело напред и явно се поотърси от началния шок. Пьотр Желински пробва удар от 20 метра, но защитник успя да блокира шута му.

30 – минута: ГОООООЛ! Кжищов Пьонтек изравнява! Поляците изпълниха корнер, а защитата успя да изчисти топката. Последва центриране отдясно, при което Ян Беднарек получи перфектно топката, но бранител блокира шута му. За късмет кълбото попадна у Кжищов Пьонтек, който отблизо с лекота го прати в мрежата на Патрик Пенц – 1:1!

39 – минута: ГОЛЯМ ПРОПУСК! Австрийците осъществиха страхотна контраатака. Марсел Забицер бе изведен отлично в пеналта. Той финтира защитник, но след това изстрелът му срещна тялото на Беднарек.

42 – минута: Пред Забицер се откри нов шанс, но той отново не успя да вкара. Този път халфът би от около 22 метра, а топката профуча на сантиметри покрай левия страничен стълб.

45+1 - минута: Пьотр Желински отправи коварен изстрел от пряк свободен удар, но Пенц показа класа и изби в корнер.

45+2 – минута: КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46 - минута: НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ! Извършени са по една смяна в двата състава. За Австрия Грилич е заменен от Патрик Вимер. Звездата на Лудогорец Якуб Пьотровски сяда на пейката за сметка на Якуб Модер.

53 – минута: Първи жълт картон в мача! Получава го Бартош Слиш за задържане на Баумгартнер.

56 - минута: Официалните предупреждения също са изравнени.Патрик Вимер е декориран в жълто от австрийците.

60 – минута: Роберт Левандовски записва първи минути на Евро 2024, превръщайки се във втория футболист на „Дружина полска“, който участва на 6 големи футболни форума. Лева замени Адам Букса.

63- минута: Карамбол пред вратата на Полша. В крайна сметка се оказа, че Арнаутович е бил в положение на засада.

64- минута: Левандовски се озова в центъра на събитията, но в негативен аспект. Той получи жълт картон за удар с лакът в лицето на съперник.

66 – минута: ГООООЛ! Австрия отново повежда! Автор на попадението е Кристоф Баумгартнер. Влезлият на смяна Прас проби мощно и центрира пред пеналта, където Арнаутович прескочи топката. Така тя се озова в краката Кристоф Баумгартнер, който със страхотна тупалка от границата на наказателното поле препарира Шчесни - 1:2!

69 минута: Свидерски шутира, но Пенц го отчая със страхотно спасяване.

70 минута: Марко Арнаутович получава петия жълт картон в срещата.

76 минута: ДУЗПА ЗА АВСТРИЯ! Марсел Забицер получи добър извеждащ пас, халфът се откъсна, след което Войчех Счесни го фаулира в пеналта. Реферът Халил Мелер не се поколеба и веднага посочи бялата точка.

78 минута: ГОООООЛ! Марко Арнаутович е безупречен и реализира дузпата за 1:3!

84 минута: Щефан Пош затрудни максимално Шчесни, който със сетни усилия изби в корнер!

85 минута: КАКЪВ ПРОПУСК! Конрад Лаймер преодоля Войчех Счесни, но след това не уцели очертанията на вратата.

88 минута: Защитник на Полша игра с ръка в пеналта, но реферът не даде втора за Австрия!

90+5 минута: КРАЙ НА МАЧА

Полша - Австрия 1:3

Голмайстори: 0:1 - Гернот Траунер (9), 1:1 - Кжищов Пьонтек (30), 1:2 - Кристоф Баумгартнер (66), 1:3- Марко Арнаутович (78 дузпа)

Полша: 1 Войчех Шчесни, 5 Ян Беднарек, 3 ПАвел Давидиович, 14 Якуб Кивиор,  19 Пжемслав Франковски, 6 Якуб Пьотровски, 10 Пьотр Желински, 21 Никола Жалевски, 24 Бартош Слиш, 16 Адам Букса, 23 Кжищов Пьонтек

Австрия: 13 Патрик Пенц, 5 Щефан Пош, 15 Филип Линхарт, 3 Гернот Траунер, 16 Филип Мвене, 6 Николас Зивалд, 10 Флориан Грилич, 20 Конрад Лаймер, 19 Кристоф Баумгартнер, 9 Марсел Забицер, 7 Марко Арнаутович