Португалия и Словения излизат един срещу друг в последния 1/8-финал от Евро 2024.

Формата на Португалия:  Общо 7 победи и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи и 1 загуба в последните 6 домакинства.

Формата на Словения:  Общо 4 победи, 5 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 2 равенства и 1 загуба в последните 4 гостувания.

Можете да следите сблъсъка НА ЖИВО в Gol.bg

1'- Главният съдия на мача Даниеле Орсато от Италия дава началото на срещата!

4'- Опасно центриране на Бруно Ферннадеш от дясното крило, Роналдо и Леао останаха под топката, а Карничник все пак изби в корнер.

5'- След центрирането от ъгловия удар топката стигна на далечната греда до Рубен Диаш. Централният бранител обаче не успя да отправи добър удар.

8'- Подаване на Леао към Роналдо в наказателното поле. Нападателят не успя да си спре добре топката, а след това беше и добре блокиран от защитниците на Словения. Добра възможност за Португалия!

13'- Ново добро положение за Португалия. Бернардо Силва центрира от дясното крило, но Роналдо остана под топката. След това и Бруно Ферннадеш не успя да засече във вратата.

20'- Сериозно превъзходство на Португалия при владеенето на топката. И ситуациите пред вратата на Словения не са малко, но резултатът остава 0:0.

25' - Първи точен удар. Бруно Фернандеш навлезе в наказателното поле и стреля право в Облак. Изстрелът обаче няма да бъде зачетен, тъй като има фаул в атака.

31'- Центриране към Роналдо в наказателното поле, нападателят беше добре блокиран от централния бранител Дъркушич.

32'- Дъркушич спря бърза контраатака и пробив на Леао. Главният съдия даде фаул и жълт картон на бранителя.

34'- Страхотен шут на Роналдо от отсъдения пряк свободен удар. Топката обаче мина над гредата.

36 - Ново центриране в наказателното поле на Словакия. Роналдо отново остава под топката.

39' - Смехотворен удар на Роналдо от фаул. Топката беше блузо до страничната линия и Кристиано опита директен изстрел. Топката обаче без малко да излезе в тъч!

39'- Най-добрата ситуация на Словения досега в мача. Стоянович проби по дясното крило и влезе в наказателното поле. Халфът опита да върне към дузпата, където дебнеше Шпорар. Защитник на Португалия обаче изби в корнер.

44'- Първи точен удар в срещата. Бенямин Шешко стреля от повече от 25 метра, но Диого Коща не се затрудни особено.

45'- Нова опасна атака на словенците. Млакар проби по лявото крило, но центрирането му беше отклонено от Пепе в корнер. След изпълнението му нищо по-интересно пред вратата на португалците.

45+2 - ГРЕДА!!! Страхотен пробив на Леао по лявото крило и пусна хубаво подаване към Жоао Палиня. Халфът стреля опасно от границата на наказателното поле, а топката облиза страничната греда.

45+2 - Край на първото полувреме!

46' - Начало на второто полувреме!

47'- Това е опасно!!! Кансело проби по десния фланг и влезе в наказателното поле. Защитникът опита остро подаване към Роналдо, но то бе блокирано. Топката попадна у Бернардо Силва, който със силен удар с левия крак не успя да улучи вратата.

51'- Грешка на португалците при изнасянето даде възможност на словенците за контраатака. Шпорар беше изведен в наказателното поле, но не успя да стреля. Все пак имаше центриране към Шешко. Малко след това беше отсъдена и засада.

55'- Кансело пада пред наказателното поле на Словения и получава свободен удар. Кристиано Роналдо шутира право в ръцете на Облак! Вратарят на словенците боксира топката.

61'- КАКЪВ ШАНС ЗА СЛОВЕНИЯ! Бенямиш Шешко надбяха без особени проблеми Пепе, но все пак беше изкаран от баланс. Нападателят изскочи сам срещу Диого Коща, но отправи крайно неточен удар.

68 - Хубаво извеждащо подаване към Шпорар, което все пак беше пресечено от вратаря Диого Коща. Освен това имаше и засада.

71'- Нов свободен удар за Португалия, вече на около 30 метра от вратата. Кристиано се подготвя да изпълни. Отново неточно изпълнение - над вратата. Това е 60-ти изпълнен пряк свободен удар от Роналдо на Световни или Европейски първенства. Нападателят има само 1 гол...

80'- Събитията се поуспокоиха. Португалия обаче все така е отборът, който търси повече промяната на нулевото равенство.

89' - ГРАНДИОЗЕН ПРОПУСК НА РОНАЛДО!!! Кристиано беше изведен сам срещу Облак в наказателното поле. Нападателят стреля с левия си крак по диагонала, но право в ръцете на Облак. Португалия пропусна най-доброто си положение в срещата.

90- Четири минути продължение на срещата!

90+4 - Край на редовното време на срещата. Четвъртфиналистът ще бъде определен след продължения и евентуално дузпи!

91'- Начало на продълженията.

95'- Опасност пред вратата на Португалия. Вербич стреля от границата на наказателното поле, получи си и рикошет. Топката мина близо до гредата!

100'- Късо разиграване след ъглов удар и центриране на Консейсао. Пепе насочи топката с глава към вратата, но много леко и Облак нямаше проблеми да улови.

103'- ДУЗПА ЗА ПОРТУГАЛИЯ!!! Диого Жота се разходи между защитниците на Словения и падна в наказателното поле. Главният рефер посочи бялата точка!

105'- КРИСТИАНО РОНАЛДО ИЗПУСНА ДУЗПАТА!!! Кристиано би в левия ъгъл на Облак, но вратарят на словения направи блестяща реакция и спаси. КАКВА ДРАМА ВЪВ ФРАНКФУРТ!!!

105'- Край на първото продължение! Сълзи в очите на Роналдо. Капитанът на "мореплавателите" е успокояван от своите съотборници.

107'- Удар с глава на Палиня, Облак изби в корнер.

111'- Пряк свободен удар за Словения на метри от наказателното поле. Удар на резервата Йосип Иличич право в стената.

115'- КАКЪВ ПРОПУСК НА ШЕШКО!!!! Пепе сбърка фатално и на практика остави Шешков сам срещу Диого Коща! Вратарят на Португалия направи невероятно спасяване. Шешко беше длъжен да отбележи!!!

120'- Край на продълженията! Следват дузпи!!!