Галерия

Швейцария и Италия излизат един срещу друг в първия 1/8-финал на Евро 2024.

Формата на Швейцария:  Общо 3 победи, 6 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа и 3 равенства в последните 4 домакинства.

Формата на Италия:  Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 2 равенства и 2 загуби в последните 5 гостувания.

Директни мачове: В последните 7 директни срещи домакините нямат победа, гостите имат 2 победи и 5 пъти са завършили наравно. На домашния терен на Швейцария имат изиграни 5 срещи, като домакините нямат победа, гостите имат 1 победа и 4 пъти са завършили наравно.

Проследете мача на живо с Gol.bg

1' Начало на мача в Берлин! Да си пожелаем качествен футбол с много голове.

1' Първи корнер в мача. За Швейцария е.

2' Защитата на Италия чисти без проблеми.

4' В първите минути Швейцария натиска и Бастони чисти остро центриране.

5' Емболо пада на тревата с искане за дузпа, но неоснователните му претенции правилно са неуважени.

9' Много лоша новина за Италия. Барела за втори път се пребива от болки на тревата, държейки се за бедрото.

11' Италия си отдъхва, Барела се завръща в игра.

14' Ебишер центрира от фаул, Донарума скача и сигурно лови.

16' Първа по-добра атака на Италия и Родригес чисти в корнер.

17' Фаджоли центрира към далечната греда, Ел Шаарауи засича, но слабо и швейцарците чистят.

18' Чудесен пробив на Шаарауи срещу трима противници и крилото на Рома печели фаул на добра позиция.

19' ШАНС ЗА ИТАЛИЯ! Заучено положение от фаула - Барела копва към Ди Лоренцо зад защитата и капитанът на Наполи не успява да засече от чиста позиция. Впоследствие е отсъдена и засада.

23' Още няма точен удар в мача.

24' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Емболо е изведен на чиста позиция в наказателното поле и стреля, но Донарума с отлична намеса спасява.

26' Аканджи блокира удар на Киеза. Италия отново играе беззъбо в атака и последвалите два поредни корнера не представляваха проблем за швейцарците.

31' Какъв лош удар! Рикардо Родригес опитва още един път да стреля, но едва ли имам как да се справи по-зле, дори да е със завързани очи. Топката отива към трибуните.

33' Емболо се озовава на обещаваща позиция след отличен пас в наказателното поле, но е блокиран.

37' ГООООООООЛ! Швейцария повежда напълно заслужено! Ремо Фройлер открива резултата! Той получава прецизен пас в наказателното поле, има свободно пространство и със страхотен удар в долния ляв ъгъл матира Донарума за 1:0!

40' От другата страна на вратата Зомер е като на почивка - Италия още няма точен или неточен удар към вратаря на Швейцария.

45' НОВО СПАСЯВАНЕ НА ДОНАРУМА! Ридер стреля от фаул, вратарят избива, след което и гредата му помага.

45' Край на първото полувреме. Италия няма удар към вратата на Зомер.

46' Начало на второто полувреме.

46' Героят от мача с Хърватия - Дзакани, влиза на мястото на Ел Шаарауи на почивката.

46' ГОООООООООООЛ! Швейцария повежда с 2:0! Страхотно разиграване на късо пространство около наказателното поле на Италия, след което Варгас с фамозен удар в горния ляв ъгъл не оставя шансове на Донарума!

51' ИТАЛИЯ ПРОПУСКА ДА СЕ ВЪРНЕ В МАЧА! Центриране на Фаджоли не намира никого, но Шер играе с топката, за ужас на Зомер. Вратарят само гледа нейната траектория, но в крайна сметка гредата спасява защитника от автогол.

60' Джанлука Скамака стига до извеждащо подаване в наказателното поле, но топката му е отнета. Отново едно голямо нищо за Италия в атака.

64' Ретеги сменя Барела и Италия преминава в схема 4-2-2.

72' Удар по трева на Ретеги, Зомер лови без проблеми.

74' ГРЕДА ЗА ИТАЛИЯ! Скамака засича от вратарското поле, но праща топката в страничния стълб. Италия пропуска отлична възможност да се върне в мача, макар че не е сигурно дали ВАР нямаше да отмени евентуалния гол за засада.

83' Удар на Цубер не попада в целта.

85' Сватбарски шут на Пелегрини. Много слаб завършващ удар.

87' Има ли игра с ръка в пеналта на Швейцрия? Не последва никаква реакция!

89' Остро центриране отляво на Камбиасо, но топката не среща адресата си.

90' Само 2 минути добавено време на мача!

91' Срамно изпълнение на Феде Киеза - ситуацията буквално беше като в анекдота "от дузпа - в тъч".

92' КРАЙ на мача! Европейският шампион Италия е детрониран от Швейцария.

Швейцария - Италия 2:0

Голмайстори: 1:0 Фройлер (37), 2:0 Варгас (46)

Швейцария: Зомер, Шер, Аканжи, Родригес, Ридер (72-Стергиу), Фройлер, Джака, Ебишер, Варгас (71-Цубер), Емболо (72-Дуа), Ндойе (77-Сиеро)
Селекционер: Мурат Якин

Италия: Донарума, Ди Лоренцо, Манчини, Бастони, Дармиан (75-Камбиазо), Барела (64-Ретеги), Кристанте (75-Пелегрини), Фаджоли, Киеза, Скамака, Ел Шаарауи (46-Дзакани)
Селекционер: Лучано Спалети

Стадион: "Олимпиащадион", Берлин
Съдия: Шимон Марчиняк
Жълти картони: Барела, Ел Шаарауи, Манчини (Италия)