Галерия

Нидерландия - Франция, среща от група "D" на Евро 2024, начало 22.00 часа.

Последните 10 срещи на Нидерландия: Общо 8 победи и 2 загуби.

Последните 10 срещи на Франция: Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби.

В последните 10 директни срещи "лалетата" имат 2 победи, "петрите" имат 7 победи и 1 път са завършили наравно.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

Нидерландия - Франция 0:0

Нидерландия - Франция

Нидерландия: 1. Барт Фербрюген, 4. Върджил Ван Дайк, 5. Нейтън Аке, 6. Стефан де Фрай, 7. Шави Симонс (73-Вайналдум), 10. Мемфис Депай (79-Вегхорст,, 11. Коуди Гакпо, 12. Джереми Фримпонг (73-Геертруда), 14. Тижани Райндерс, 22. Дензъл Дъмфрис, 24. Йерди Схаутен (73-Феерман)
Резерви: 13. Джъстин Байлоу, 23. Марк Флекен, 2. Лутшарел Геертруда, 3. Матайс де Лихт, 8. Жоржиньо Вайналдум, 9. Ваут Вегхорст, 15. Мики ван де Вен, 16. Джоуи Феерман, 17. Дейли Блинд, 18. Дониел Мален, 19. Брайън Броби, 20. Ян Маатсен, 21. Джошуа Зиркзее, 25. Стивън Бергвайн, 26. Райън Гравенберх
Селекционер: Роналд Куман

Франция: 16. Майк Менян, 4. Дайо Упамекано, 5. Жул Кунде, 7. Антоан Гризман, 8. Орелиен Чуамени, 11. Усман Дембеле (75-Коман), 13. Нголо Канте, 14. Адриен Рабио, 15. Маркъс Тюрам (75-Жиру), 17. Уилям Салиба, 22. Тео Ернандес
Резерви: 1. Брайс Самба, 23. Алфонс Ареола, 2. Бенжамен Павар, 3. Ферлан Менди, 6. Едуардо Камавинга, 9. Оливие Жиру, 10. Килиан Мбапе, 12. Рандал Коло Муани, 18. Уорън Зайр-Емери, 19. Юсуф Фофана, 20. Кингсли Коман, 21. Жонатан Клос, 24. Ибрахима Конате, 25. Брадли Баркола
Селекционер: Дидие Дешан

Стадион: "Ред Бул Арена", Лайпциг
Съдия: Антъни Тейлър, Англия
Жълти картони: Схаутен (Нидерландия)

1' Начало на мача. Да си пожелаем качествен футбол с много голове.

1' ШАНС ЗА НИДЕРЛАНДИЯ ОЩЕ В САМОТО НАЧАЛО НА МАЧА! Фримпонг надбяга защитата на Франция и нахлу мощно в наказателното поле. Последва удар по трева към долния ляв ъгъл, но Менян се хвърли по удивителен начин спаси.

4' ОТГОВОРЪТ НА ФРАНЦИЯ НЕ ЗАКЪСНЯВА! Гризман стреля силно под гредата, но Фербрюген с брилянтно спасяване избива.

8' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Салиба задържа Депай в наказателното поле, но главния съдия от Англия - Антъни Тейлър, е категоричен - нарушение няма!

14' НЕПРОСТИМ ПРОПУСК ЗА ФРАНЦИЯ, ВИЖТЕ ПОЛОЖЕНИЕТО В СНИМКИТЕ ПО-ДОЛУ! След многоходова атака, Канте с фамозен пас извежда Рабио сам срещу Фербрюген във вратарското поле. Вместо да вкара гол, халфът на Ювентус подава към намиращия се до него Гризман, който е шокиран от решението му, не успява да се ориентира и нидерланците чистят.

14' НОВ ШАНС ЗА ФРАНЦИЯ! Мощно изпълнение на Гризман преминава агонизиращо близо до лявата греда!

16' НИДЕРЛАНДИЯ ОТВРЪЩА НА УДАРА! Гакпо с лекота се промъква през защитата и стреля от границата на наказателното поле. Топката лети към долния десен ъгъл, но Менян с чудесна намеса спасява.

24' Удар с глава на Депай в аут.

26' Хубавата атака за Нидерланция завършва с неточен пас на Гакпо.

28' ПОРЕДЕН ПРОПУСК В МАЧА! Тюрам е изведен и стреля с всичка сила към близката греда, но в аут.

35' Грешка на Франция, Фрингпон пробива, но в решаващия момент е спрян от Салиба.

36' Далечен удар на Симонс попада право в ръцете на Менян.

40' Фаул за Франция на отлична позиция.

41' Гризман стреля, но в стената. Франция стига до корнер.

42' Гризман застава да изпълни ъгловия удар, но е замерян с бири от трибуните. В крайна сметка "Лалетата" чистят.

43' Отново Гризман е в центъра на вниманието. Той стреля с глава, право в ръцете на вратаря.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

50' Втората част се развива доста по-спокойно от първата, поне засега.

54' Нидерландия печели фаул на добра позиция на 25 м от вратата.

55' Депай стреля право в стената.

57' Рабио засича центриране на Дембеле от фланга, но изпълнението му е крайно неточно.

60' Опасен удар на Тюрам минава в опасна близост от целта.

63' ФРАНЦИЯ ПРОПУСКА ДА ПОВЕДЕ! Дембеле центрира великолепнов наказателното поле. Чуамени успява да, но ударът му с глава от центъра на пеналтерията преминава малко над напречната греда.

68' Удар на Дембеле излиза в аут. Франция започва да има превес в мача и отново създава положение след положение.

65' НОВ НЕПРОСТИМ ПРОПУСК ЗА ФРАНЦИЯ! Канте извежда Гризман сам срещу вратаря, но опитният французин не успява да преодолее Фербрюген от непосредствена близост. Това не е истина!

69' ГООООООООЛ! Нидерландия повежда противно на логиката!

70' Не, чакайте, голът е отменен! ВАР проверява положението.

72' КАКВО СЕ СЛУЧВА! Проверката продължава много дълго време и всички тръпнат в очакване!

72' РЕШЕНИЕТО Е ВЗЕТО! Голът на Симонс е отменен за засада!

86' Влезлият на смяна Оливие Жиру пусна страхотен пас в пеналта, но Антоан Гризман се засуети.

88' Рабио напредна отляво, навлезе в наказателното поле и пусна остър пас, но нямаше негов съотборник, който да го засече.

90' Добавеното време на мача е 5 минути.

90' +5 – КРАЙ НА МАЧА! ДВАТА ТИМА ПОДЕЛИХА ТОЧКИТЕ