Словакия - Украйна, среща от група "Е" на Евро 2024, начало 16.00 часа.

Последните 10 срещи на Словакия: Общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби.

Последните 10 срещи на Украйна: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби.

В последните 8 директни срещи словаците имат 2 победи, украинците имат 3 победи и 3 пъти са завършили наравно.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1' Начало на мача

10' Лукаш Хараслин влезе добре в наказателното поле и стреля, но Трубин спаси. Секунди по-късно топката бе подадена към Иван Шранц, но той също не успя да отбележи.

17' Ханцко стреля от пряк свободен удар бе спасен от Трубин

17' ГООООООООЛЛ!!!!!!!!!!! Словакия открива резултата с гол на Иван Шранц, който изпрати топката с глава в мрежата на Трубин!

23' Обещаваща контра-атака на Украйна завърши с много неточен удар на Михайло Мудрик.

28' Добвик се промъкна между защитниците на Словакия, но Пекарик протегна решително крак, за да блокира удара на нападателя.

34' ГРЕДА!! Разбъркване в наказателното поле доведе до диагонален удар на десния бек Тимчик, но топката рикошира в страничната греда зад Дубравка.

43' Олександър Зинченко опита да изненада Мартин Дубравка в близкия ъгъл от свободен удар, но словашкият вратар внимаваше

44' Диагонален удар на Хараслин е избит с мъка от врататя Трубин в корнер.

54' ГОЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ! Микола Шапаренко бе най-добре пласиран при подаване отляво и от десетина метра успява да изравни резултата - 1:1!

74' ГРЕДА! Бърза атака на украинците, която намери Михайло Мудрик в наказателното поле, но ударът на нападателят на Челси се отби от страничната греда!

80' ГОООООООООООЛЛЛ! Роман Яремчук надбяга защитата на Словакия и останал сам срещу Дубравка, промуши топката под плонжа на вратаря за 1:2