Дания и Англия излизат един срещу друг в мач от група "С" на Евро 2024. "Червеният динамит" започна на турнира с равенство 1:1 със Словения, докато британците надделяха трудно с 1:0 над Сърбия.

Формата на Дания:  Общо 7 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи и 1 равенство в последните 6 домакинства.

Формата на Англия:  Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи и 1 равенство в последните 3 гостувания.

Директни мачове: В последните 8 директни срещи домакините имат 3 победи, гостите имат 3 победи и 2 пъти са завършили наравно. На домашния терен на Дания имат изиграни 3 срещи, като домакините имат 1 победа, гостите имат 1 победа и 1 път са завършили наравно.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1'- Начало на мача! Главният съдия Артур Диаш Суареш по Португалия дава първия сигнал.

1'- Първи точен удар в срещата. Отправи го Хьойберг с шут от границата на наказателното поле. Без особени проблеми за Пикфорд.

13'- Първа реална опасност за гол в мача. Фил Фоудън получи топката на границата на наказателното поле, финтира защитник и стреля с десния си крак. Топката мина малко встрани от вратата.

17'- Датчаните сгрешиха при изнасянето на топката. Хари Кейн получи от Деклан Райс и опита удар от границата на наказателното поле, но шутът му беше блокиран.

18'- ГОООООООООЛ ЗА АНГЛИЯ. Кайл Уолкър проби по дясното крило и влезе в наказателното поле. След това защитникът подаде на Хари Кейн, който на метри от вратата нямаше как да сбърка - 1:0 за Англия. Това бе 64-ти гол на Кейн за "Трите лъва".

29'- Напрежение пред вратата на Англия, Ериксен изпревари Пикфорд и пробва пас към Хойлунд, но в крайна сметка топката се озова в ръцете на вратаря на Англия.

32'- Удар на Винд се отклони в крака на Гехи и топката тръгна застрашително към далечния ъгъл. Все пак тя мина малко над вратата - само корнер за Дания.

34'- ГОООООООООООЛ ЗА ДАНИЯ!!! Хюлманд изстреля истински снаряд от близо 30 метра. Топката се отклони в страничната греда и влезе зад Пикфорд. Дания отвръща на удара - 1:1. Това е първи гол на халфа на Спортинг Лисабон за Дания.

38'- Хюлманд получи отново много пространство за удар. Този път изстрелът му беше блокира и спечели само корнер. Силна игра за Дания в последните минути.

41'- Индивидуален рейд и удар на Фоудън от средно разстояние. Без проблеми за Шмайхел.

45'- Удар на Фоудън от границата на наказателното поле. Топката отново не попада в целта.

45+1'- Край на първото полувреме!

46'- Начало на второто полувреме! Няма промени в съставите на двата отбора.

52'- Далечен удар на Деклан Райс. Топката е право в ръцете на Шмайхел.

53'- Възможност и за Букайо Сака. Младокът изпревари Шмайхел и стреля с глава, но от външната страна на вратата.

56'- ГРЕДА ЗА АНГЛИЯ! Фил Фоудън поучи пространство пред наказателното поле и стреля мощно. Топката се отклони в страничната греда.

59'- Опит и Сака. Неточен удар на крилото на Англия.

68' - Хубав удар на резервата Дамсгор - право в ръцете на Пикфорд все пак.

72' - Резервата Оли Уоткинс беше изведен зад гърба на отбраната на Дания. Шмайхел обаче успя да скъси ъгъла и да избие в корнер.

73' - Далечен удар на Хьойберг бе спасен със сериозни усилия от вратаря на Англия.

84' - Марк Гехи сгреши сериозно при изнасянето на топката и даде възможност на датчаните да организират бърза контраатака. Гехи все пак се поправи и успя да избие в корнер.

85' - Нов шанс за Дания! След нова грешка при изнасянето Хьойберг получи топката на границата на наказателното поле. Халфът стреля по диагонала и остави на място Покфорд. Вратарят на Англия само изгледа как топката минава на сантиметри от вратата.

90+3' - Край на мача! Дания и Англия не се победиха във Франкфурт и поделиха точките.

Дания - Англия 1:1

0:1 Хари Кейн 18'

1:1 Мортен Хюлманд 34'

Дания: Шмайхел, Андерсен, Кристенсен, Вестергор, Миеле (57 - Ба), Хюлманд (82 - Ньоргорд), Хьойберг, Кристиансен, Ериксен (82 - Сков Олсен), Винд (57 - Дамсгор), Хойлунд (67 - Поусен)

Англия: Пикфорд, Уолкър, Стоунс, Гехи, Трипиър, Александър-Арнолд (54 - Галахър), Райс, Сака (69 - Езе), Белингам, Фоудън (69 - Боуен), Кейн (69 - Уоткинс)