Испания и Италия излизат един срещу друг в най-интересния мач от груповата фаза на Евро 2024. Начало 22.00 часа.

Двата отбора тръгнаха с победа - 3:0 над Хърватия и 2:1 над Албания и сега могат да направят голяма кракча за излизане от групите, стига някой от тях да спечели.

Формата на Испания:  Общо 8 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи.

Формата на Италия:  Общо 7 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи.

Директни мачове: В последните 10 директни срещи испанцие имат 5 победи, италианците имат 1 победа и 4 пъти са завършили наравно.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1 минута: Начало на срещата Испания - Италия. Двубой от група "В" на Евро 2024. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

2 минута: Уникален шанс за Испания. Нико Уилямс центрира перфектно отляво и качи топката на главата на Педри, който стрея, но Донарума демонстрира класа и изби над гредата.

7 минута: Испания тотално контролира играта и сериозно притиска Италия пред наказателното поле на Донарума.

10 минута: Не е истина! Нико Уилямс получава страхотно подаване от Мората и от пет метра с глава вместо в мрежата изпраща топката в аут. Брутален пропуск!

23 минута: Темпото на игра сериозно падна след вихрените първоначални минути. Играта се води основно в средата на терена.

24 минута: Мората се освобождава отдясно и за момент се озовава сам срещу Донарума, последва шут, но вратярят отразява.

25 минута: Фабиан Руис изстрелва страховита тупалка от дъгата на пеналта, но отново Донарума спасява Италия от сигурен гол.

30 минутаРодри отправя снаряд от дистанция, за негов малшанс топката минава встрани от лявата греда.

41 минута: Испанците изцяло владеят инициатирата, докато адзурите залагат на защита и рядко минават центъра на терена.

45 минута: Първи удар за Италия в мача. Киеза стреля неточно в аут

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

50 минутаФабиан Руис достави чудесно центриране в наказателното поле на Италия, но там нямаше негов съотборник, който да я чукне в мрежата на Донарума.

52 минута: Нов уникален шанс за Испания. Педри центрира остро към Марк Кукурея, който стреля от движение, но топката профучава до дясната греда на Донарума.

55 минута: ИСПАНИЯ НАЙ-ПОСЛЕ ПОВЕЖДА. Нико Уилямс центрира остро в наказателното поле, където Мората леко чуква топката, която се отклонява от краката на Рикардо Калафиори и се оплита в мрежата на Донарума. Нелеп автогол, но засужено Испания е напред в резултата.

60 минута: Ламин Ямал поема топката и изстрелва снаряд от дистанция, който преминава до лявата греда на Донарума.

71 минута: ГРЕДА ЗА ИСПАНИЯ. Нико Уилямс демонстрира невероятната си класа, след като се измъква до ъгъла на наказателното поле, последва отсечен удар, но топката среща гредата зад Донарума.

75 минут: Лоренцо Пелегрини изпълнява свободен удар, но неточно в аут.

85 минута: Италианците успяха да вземат инициативата и да натиснат сериозно испанците, но така и не могат да стигнат до чисто голово положение.

90 минута: 4 минути добавено време

90 минута: Край на мача. Испания - Италия 1:0

Испания - Италия 1:0

Рикардо Калафиори (55 - автогол)

Испания: 23. Унай Симон, 2. Дани Карвахал, 3. Робин льо Норман, 14. Аймерик Лапорт, 24. Марк Кукурея, 8. Фабиан Руис, 16. Родри, 20. Педри, 19. Ламин Ямал, 7. Алваро Мората (к), 17. Нико Уилямс;

Италия: 1. Джанлуиджи Донарума (к), 2. Джовани ди Лоренцо, 5. Рикардо Калафиори, 23. Алесандро Бастони, 3. Федерико Димарко, 8. Жоржиньо, 18. Николо Барела,  7. Давиде Фратези, 10. Лоренцо Пелегрини, 14. Федерико Киеза, 9. Джанлука Скамака;