Германия – Унгария, среща от група „А“ на Евро 2024. Стадион „Мерцедес-Бенц Арена“ в Щутгарт, 19.00 часа българско време.

Формата на Германия: общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи. От тях 4 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 6 домакинства.

Формата на Унгария: общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи. От тях 2 равенства и 1 загуба в последните 3 гостувания.

Съперничеството между двете нации е култово, защото те имат по 13 победи и още 13 равенства. На големи форуми първите им мачове остават в историята – маджарите смазват съперника с 8:3 в групите, но Маншафта си връща със сладкото 3:2 на финала на Мондиал 1954 и става световен шампион за първи път.

Изминават цели 67 години преди да се срещнат пак на голям форум. На предишното европейско първенство унгарците два пъти повеждаха на германска земя, но домакините се добраха до 2:2 с гол преди края.

Можете да следите мача НА ЖИВО в Gol.bg

0' Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg! Заедно ще проследим двубоя от група А на Евро 2024 между Германия и Унгария. Да си пожелаем много голове в двете врати!

1' Начало на мача!

1' Груба грешка в защитата на Германия, която все пак е поправена в зародиш!

3' Кай Хаверц получава на границата на пеналта на съперника, но топката е избита от краката му.

5' Точен, но много слаб удар на Хаверц. Гулачи улавя без никакви проблеми.

7' ОПАСНО! Снаряд на оставения непокрит Бола е блокиран! Само корнер за Унгария. След изпълнението му не се случва нищо интересно.

9' Унгарците по традиция играят силно срещу Германия и днес определено също показват самочувствие.

11' ОПАСНО! Гулачи спасява удар отблизо на Хаверц с левия крак! Грешката беше на Вили Орбан, но стражът на унгарците се намеси блестящо.

12' КУРИОЗ! Бола блокира тупалката на Андрих от въздуха! Интересното е, че преди минути ролите им бяха разменени и тогава германецът се оказа последна преграда за своите.

15' Добра акция на Унгария - Салай отправя удар по земя, но той е блокиран.

19' Германците разиграват продължително, но прави впечатление колко добре е подреден техният противник. Атаката завършва с бърз пас към Илкай Гюндоган, но топката идва "дълга" за него.

22' ГООООООООООООООЛ! Джамал Мусиала вкарва отблизо! Преди това Гюндоган се възползва от хаоса в пеналта на Унгария и подаде на звездата на Байерн за попадението. И в този случай грешката беше на Вили Орбан, който определено не може да "влезе в мача".

26' ОПАСНОООО! Собослай беше близо до реализирането на чудесно попадение от пряк свободен удар, но Мануел Нойер спасява, а секунди след това избива и с крак, преди защитата пред него да му помогне. Какъв напрегнат момент!

29' Собослаааааааааай! Удар с левия крак от въздуха, но Та го блокира! Унгария набира скорост!

34' Двата отбора ни дават глътка въздух, защото за последните пет минути липсват опасни положения.

37' Няколко добри разигравания на германците, които водят само до втори пореден корнер.

38' Бразилец ли е?! Феноменалният Мусиала "скри топката" на двама унгарци в наказателното поле, но топката все пак беше изчистена.

41' Какво правиш, Варга?! Нападателят на Унгария май обърка вратите, защото при корнер за Германия насочи кълбото много опасно с глава - покрай гредата на "унгарската" врата! Стрелецът се размина на сантиметри от голям резил и много красив автогол.

44' Мусиалаааааааааа! Топката е в мрежата, но от нейната външна страна! Корнер за Германия след рикошет.

45' Още 120 секунди футбол преди почивката.

45' ГОЛ за Унгария??? Не - ЗАСАДА! VAR потвърждава, че двама унгарци са в засада при центрирането на Собослай.

45' КРАЙ на първото полувреме!

46' Играта е подновена!

48' Унгария печели корнер след акция отляво. Собослай центрира, но неговите съотборници се разминават с топката.

51' Качеството на играта в началото на второто полувреме е доста под стандартите от първите 45 минути.

54' Кай Хаверц съсипа много добра атака на своите с нескопосано първо докосване в пеналта на противника.

55' Гюндоган?! Кроос?! Не - Гулачи! Стражът на унгарците прави блестящи намеси.

57' Хаверц определено "плаче" за смяна, разхождайки фланелката на Бундестима. Дългучът е муден, технически несръчен днес и е плесна плячка за защитата на Унгария.

58' Познахме! Кай Хаверц напуска терена, заедно с друг фигурант днес - шампионът на Германия Флориан Вирц.

60' Варга засича с глава центриране отляво, но топката лети над целта.

65' Хубав опит на Кроос да намери влезлия като смяна Сане зад гърба на отбраната, но Гулачи улавя.

67' ГОООООООООООООЛ за Германия! Илкай Гюндоган завършва приказка акция на Бундестима! Мусиала пусна вляво за Мителщед, който върна към Гюндоган и капитанът реализира от движение!

70' Прострелно центриране на Кимих, което не намира негов съотборник! Германия се опитва да нокаутира падналия в тежък нокдаун съперник!

72' Бурни аплодисменти за Джамал Мусиала, който е заменен от Нагелсман. Дали асът на Байерн Мюнхен има някакъв физически проблем? Защото без съмнение е играч на мача.

74' Гулачи с ново спасяване, но силният изстрел на Сане не беше насочен особено точно.

75' Още един изстрел на Сане, но вратарят пак спасява!

77' Сватбарски шут на Сане. Този път Лерой се изложи.

80' Германия много умело брани преднината си, контролирайки топката.

81' Страхотен пробив на Емре Джан през центъра на терена, но Фюрих шутира много високо.

85' В играта на Унгария вече няма темпо. Дали маджарите ще имат сили за един финален щурм в търсене на чудото?

89' Сане отново опитва късмета си, но е много неточен.

90' Какво прави Нойер?! Вратарят на Германия излиза напред, но не успява да улови топката, след което германската защита изчиства с дружни усилия!  Мануел претендира за нарушение срещу него, но такова не последва. Нямаше нарушение и на Кимих в дефанзивен план!

90' Три минути добавено време!

92' Времето на унгарците изтича не само в този мач, но и на Евро 2024. Дали една гръмка победа срещу Шотландия в следващия кръг би им стигнала за излизане от групата?