Испания и Грузия излизат един срещу друг в осминафинален двубой от Евро 2024. Срещата ще се проведе на „Райненергищадион“ в Кьолн от 22 часа българско време.

Формата на Испания: Общо 8 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 7 домакинства.

Формата на Грузия: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа и 2 загуби в последните 3 гостувания.

Директни мачове: В последните 7 директни срещи Испания има 6 победи, а Грузия спечели една от тях.

Можете да следите сблъсъка НА ЖИВО в Gol.bg

1 минута: Начало на мача Испания - Грузия, 1/8 финал на Евро 2024. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

3 минутаФабиан Руис шутира извън наказателното поле, но опитът му е блокиран от защитник на Грузия.

6 минута: Марк Кукурея центрира остро в наказателното поле на Грузия, но там нямаше негов съотборник, който да засече в мрежата.

10 минута: Тотална доминация на испанция, футболистите на Грузия са изпаднали в глуха защита и не могат да минат центъра на терена.

14 минута: Даниел Карвахал стреля с глава, след центринане от ъглов удар, но Гиорги Мамардашвили спасява.

18 минута: ГООООООООООООООООООООООООЛ за Грузия. Страховита контра на грузинците, при която се стигна до остро центриране отдясно в наказателното поле на Испания, където Робин Льо Норман си заби ефектен автогол.

22 минута: Испани е разярена и се хвърля в още по-мощни атаки.

27 минута: Мощна тупалка на Педри от границата на наказателното поле, но топката минава над вратата на Грузия.

29 минута: Владеенето на топката е 83% на 17% в полза на Испания, но резултатът е 0:1 в полза на грузинците

31 минутаЖорж Микаутадзе се впусна към вратата, но защитата на Испания го блокира в наказателното поле

35 минута: Марк Кукурея намери пространство на границата на наказателното поле и заби мощен удар към долния десен ъгъл, но Гиорги Мамардашвили го разколеба със страхотно спасяване с две ръце.

39 минута: ГОООООООООООООООООООООООООЛ: Испания изравнява след страховита тупалка на Родри. Нико Уилямс намери Родри с хитро подаване. Той преодоля съперника си на границата на наказателното поле и нанесе страхотен удар в долния десен ъгъл - 1:1. Съдията Франсоа Льотексие направи знака за VAR преглед на гола. Льотексие сигнализира, че не е имало засада и голът е признат! Играчите на Испания празнуват.

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

47 минута: Алваро Мората подаде на Фабиан Руис, но той нанесе сътвори безумен удар от границата на наказателното поле, преминал далече от лявата греда.

49 минута: УНИКАЛЕН ШАНС ЗА ГРУЗИЯ ЗА ГОЛ ОТ ЦЕНТЪРА НА ТЕРЕНА. Хвича Кварацхелия реши да отправи далечен удар от центъра на терена, като топката премина на сантиметри от дясната греда на испанците

51 минута: ГООООООООООООООООООЛ! Ламин Ямал центрира перфектно отдясно в наказателното поле, където грузинците увиснаха и Фабиан Руис с глава от три метра опъна мрежата за 2:1

55 минута: Марк Кукурея пусна хитро към Алваро Мората, който се завъртя и стреля, но топката преминава до дясната греда на грузинците.

61 минута: Ламин Ямал навърза защитата на Грузия, последва отсечен удар, но в аут.

67 минута: Робин Льо Норман се извиси и отправи опасен удар с глава от точката на дузпата точно до десния страничен стълб.

71 минута: Цитаишвили изпревари защитник на Испания за топката в наказателното поле и стреля, но до дясната греда.

74 минута: Отменен гол на Испания поради засада

75 минута: ГОООООООООООООООООООООООООООЛ! Уникално попадение на Нико Уилямс, който надбяга цялата защита на Грузия и с отсечен удар под гредата опъна мрежата за 3:1.

83 минута: ГООООООООООООООООООООООЛ! Испания - Грузия 4:1. Микел Оярсабал намери Дани Олмо в празно пространство на границата на наказателното поле. Той забеляза, че вратарят не е на голлинията си и хладнокръвно вкара

89 минута: Три минути добавено време

90 минута: Край на мача. Испания - Грузия 4:1. Испанците са на 1/4 финал на Евро 2024, където ще срещнат Германия.

Испания - Грузия 4:1

0:1 Робин Льо Норман (18 мин. - автогол)

1:1 Родри (38)

2:1 Фабиан Руис (51)

3:1 Нико Уилямс (75)

4:1 Дани Олмо (83)

Испания: 23. Унай Симон, 2. Даниел Карвахал, 3. Робин льо Норман, 14. Аймерик Лапорт, 24. Марк Кукурея, 20. Педри, 16. Родри, 8. Фабиан Руис, 17. Нико Уилямс, 7. Алваро Мората, 19. Ламин Ямал

Грузия: 25. Гиорги Мамардашвили, 14. Лука Лочошвили, 3.Лаша Двали, 4. Гурам Кашиа, 15. Гиорги Гвелесиани, 2. Отар Какабадзе, 10. Гиорги Чакветадзе, 17. Отар Китеишвили, 6. Гиорги Кочорашвили, 22. Жорж Микаутадзе, 7. Хвича Кварацхелия