Унгария и Швейцария излизат един срещу друг в среща от Група „А“ на Евро 2024. Двубоят на „Райненергищадион“ започва в 16 часа.

Формата на Унгария: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи и 1 равенство в последните 6 домакинства.

Формата на Швейцария: Общо 3 победи, 6 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 3 равенства и 1 загуба в последните 5 гостувания.

Директни мачове: В последните 2 директни срещи Унгария няма победа. Швейцария има 2 победи и нямат равен мач. На домашния терен на унгарците имат изиграна само 1 среща, като победители са били „кръстоносците“.

Гледайте мача на живо в интернет ТУК!

ПО МИНУТИ:

1' – Реферът Славко Винчич даде първи съдийски сигнал на стадиона в Кьолн.

2' – Атила Салай пробва удар, но неуспешен.

5' – Силван Видмер от Швейцария получава първия жълт картон в мача за нарушение срещу Милош Керкез.

10' – „Маджарите“ осъществиха контраатака, при която Роланд Салай би над вратата от дъгата на пеналта.

12 ' – ГОООООЛ! Квадво Дуа откри резултата. Нападателят на Лудогорец бе изведен отлично от Михел Аебишер сам срещу Гулачи и го матира отблизо. ВАР провери ситуацията и призна попадението на Дуа, който вкара първия си гол за „кръстоносците“ във втория си мач за националния отбор.

20' – ГОЛЯМ ПРОПУСК! Милош Керкез сгреши, Рубен Варгас се озова на отлична позиция сам срещу стража, но вратарят Гулачи остави преднината на швейцарците от само 1 гол, избивайки в корнер.

24' – „Маджарите“ не приличат на себе и сякаш не могат да излязат от шока. Играта им изобщо не спори, а териториалното превъзходство е на страната на „кръстоносците“.

29' – Защитата на Унгария успя да блокира изстрел на Фабиан Шер.

37' – Дан НДойе проби мощно отдясно и центрира към Дуа, но защитник изпревари автора на попадението за швейцарците.

40' – Собослай центрира от фал, а Вили Орбан стреля с глава, но право в обятията на Ян Зомер. Останаха съмнения, че защитникът на Унгария е бил в засада.

45' – ГОООООЛ! Михел Аебишер удвои преднината на Швейцария. Той получи пас от Ремо Фройлер, след което си нагласи топката и матира Гулачи с шут извън пеналта, влетял в долния ляв ъгъл на вратата – 0:2.

45'+2 – КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

46' – НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

47' – Атила Салай сгреши, но за късмет Ндойе не успя да се възползва от поредния гаф в защитата на унгарците.

48' – Квадво Дуа получи отличен пас и стреля без забавяне, но Гулачи спаси рутинно, избивайки в корнер.

54' – Гранит Джака намери Едуардо Варгас, който без забавяне шутира от въздуха, но право в ръцете на Петер Гулачи.

59' – Жълт картон за Ремо Фройлер за нарушение срещу Доминик Собослай.

63' – Унгарците направиха най-големия си пропуск. Роланд Салай центрира отлично, а Барнабас Варга с глава от чиста позиция не успя да порази целта.

66' – ГОООООЛ! Унгария се връща в мача. Доминик Собослай направи наглед нескопосано центриране, но Барнабас Варга засече топката с глава отблизо и падайки я прати в мрежата на Зомер – 1:2.

71' – Ндойе нахлу в пеналта, но би покрай вратата на Гулачи.

88' – Селекционерът на Щвейцария Мурат Якин получи жълт картон за неспортменско поведение.

90' – Гулачи спаси блестящо удар с глава на Рийдер.

90'+3 – ГОООООЛ! Резервата Бреел Емболо сложи точка на спора. Той се възползва от грешка на Атила Салай и прехвърли Гулачи – 1:3.

90+6 - КРАЙ НА МАЧА!

Унгария - Швейцария 1:3

Голмайстори : 0:1 - Квадво Дуа (12), 0:2 - Михел Аебишер (45), 1:2 - Барнабас Варга (66), 1:3 - Бреел Емболо (90+3)