Борусия Дортмунд си осигури участие на 1/8-финалите на Лига Европа, след като постигна втора победа над Порто. Германският колос този път се наложи с 1:0 с автогол на Икер Касияс, а два гола на отбора бяха отменени. В друг германо-португалски сблъсък Байер Леверкузен се наложи над Спортинг Лисабон с 3:1 в реванша и с общ резултат 4:1 клубът от Бундеслигата продължава напред.

Манчестър Юнайтед също продължава напред, благодарение на успеха с 5:1 над Мидтиланд на "Олд Трафорд". В герой за "червените дяволи" се превърна младият Ръшфорд, който се отличи с две попадения, а защитникът на гостите Николай Бодуров си заби автогол за 1:1.

Носителят на трофея от последните две години Севиля загуби гостуването си на норвежкия Молде с 0:1, но победата в първия мач с 3:0 се оказа достатъчна и испанците се класираха за 1/8-финалите.

Късен гол на Сабин Мерино в 81-ата минута донесе равенството 1:1 на Атлетик Билбао срещу гостуващия френски Олимпик Марсилия, което се оказа достатъчно за продължаване напред след победата с 1:0 в първия мач във Франция.

В друг от по-интересните сблъсъци Виляреал измъкна 1:1 при визитата си на Наполи и с общ резултат 2:1 елиминира италианците. Тотнъм пък отмъсти на Фиорентина за миналогодишното елиминиране и с победа 3:0 в Лондон също ще играе на 1/8-финалите в Лига Европа.

Ливърпул буквално мина между капките след 1:0 над Аусбург на "Анфийлд" с гол в 5-ата минута на Джеймс Милнър. Така възпитаниците на Юрген Клоп също се класираха сред 16-те най-добри отбора в турнира. От своя страна, Лацио остана последният представител на Серия "А" в турнира след 3:1 над Галатасарай в Рим.

Базел елиминира драматично френския Сент Етиен с 2:1 в реванша. Швейцарците, които бяха загубили първия мач с 2:3, поведоха с 1:0 с гол на Лука Дзуфи след четвърт час игра, но в 90-ата минута Баял Сал изравни и гостите се виждаха победители. Във втората минута на добавеното време Дзуфи с втория си гол в мача донесе триумфа на Базел, който продължава напред по правилото за повече вкарани голове на чужд терен.

Валенсия постигна нов убедителен успех срещу Рапид Виена с 4:0 в Австрия и в общ резултат 10:0 също е осминафиналист. Софиан Фегули и Пабло Пиати се отличиха с по гол и асистенция.