Виляреал би шута на Наполи от Лига Европа, след като двата отбора си врътнаха 1:1 в Италия.

Както е известно, преди седмица "жълтата подводница" удари с 1:0 Наполи в Испания и с общ резултат 2:1 продължава на 1/8 финалите в турнира.

Домакините дръпнаха в резултата след попадение на Марек Хамшик (17), но гостите се добраха до равенството с гол на Томас Пина (59).

Като цяло срещата предложи динамичен, нападателен и открит футбол, с множество положения и пред двете врати.

Италианците започнаха много мощно мача, бързо вкараха, но след почивката Виляреал изравни, което тотално обърка Наполи и логично испанците продължават напред в надпреварата.

Срещата на стадион "Сан Паоло" започна с положения и пред двете врати, но Бруно и Игуаин пропуснаха съответно за гостите и домакините.

В 14-ата минута Виляреал отново можеше да вкара, но Седрик Бакамбу не успя да преодолее Пепе Рейна. Три минути по-късно Марек Хамшик опъна мрежата на испанците с мощна тупалка и така Наполи поведе с 1:0.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pcvV40NGvQo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Последваха спокойни минути, в които играта се водеше основно в средата на терена. След половин час игра Дрис Мартенс стреля с глава, но топката мина до гредата на гостите. Полувремето завърши с още един пропуск на Наполи дело на Влад Кирикес.

След почивката отново двата отбора си размениха няколко опасности, за да дойде 59-ата минута, когато Томас Пина заби гол за Виляреал и тотално обърка домакините.

Наполи все пак тръгна в масирани атаки, но последователно Марек Хамшик и Лоренцо Инсине нямаха шанс пред гола.

В тези минути гостите много правилно затваряха празните пространства и не даваха никакви шансове на италианците, които нямаха никаква идея как да отбележат.

Към края Наполи натисна, но стигна само до едно положение пропусната от Марек Хамшик. Така Виляреал измъкна стратегическо равенство и е на 1/8 финал в Лига Европа.

Наполи - Виляреал 1:1

1:0 Марек Хамшик (17)
1:1 Томас Пина (59)

Наполи: ПЕПЕ РЕЙНА, ЕЛСЕИД ХУСАЙ, РАУЛ АЛБИОЛ, ВЛАД КИРИКЕС, ИВАН СТРИНИЧ, ДАВИД ЛОПЕС, МИРКО ВАЛДИФИОРИ, МАРЕК ХАМШИК, ДРИС МАРТЕНС, ГОНЗАЛО ИГУАИН, ЛОРЕНЦО ИНСИНЕ

Виляреал: АЛФОНС АРЕОЛА, МАРИО ГАСПАР, МАТЕО МУСАКИО, ВИКТОР РУИЗ, ХАУМЕ КОСТА, АНТОНИО РУКАВИНА, ТОМАС ПИНА, БРУНО, ДЕНИС СУАРЕЗ, РОБЕРТО СОЛДАДО, СЕДРИК БАКАМБУ