Ливърпул се промъкна на осминафиналите в Лига Европа след мъчна победа 1:0 над Аугсбург. Успехът дойде след ранен гол от дузпа на Джеймс Милнър. "Мърсисайдци" обаче си направиха мача доста труден, след като направиха куп пропуски.

В последните десетина минути падна голямо треперене от изравнителен, но все пак тимът на Юрген Клоп удържа преднината си и продължава заслужено в следващата фаза на турнира.

Ливърпул очаквано изглеждаше доста свеж и агресивен, след като имаше цяла седмица да се готви за реванша. Първият двубой в Германия завърши с нулево равенство и тази вечер на "Анфийлд" тимът на Клоп имаше нужда от голове.

Атаките на "мърсисайдци" се заредиха от самото начало и това доведе до ранен гол. В 5-ата минута гостите направиха нелепа дузпа, след като двама бранители скочиха за топката, а Кор игра с ръка.

Макар и без умисъл, нарушението бе очевидно, и френският съдия Клеман Тюрпен правилно отсъди дузпа. Джеймс Милнър отбеляза хладнокръвно от бялата точка и даде преднина на Ливърпул.

Играчите на Клоп продължиха да нападат, а мощната преса доведе до доста грешки на съперника. Така в 22-ата минута чудесна контраатака завърши с извеждащ пас на Стъридж за Коутиньо, който обаче от десетина метра стреля право във вратаря Хитц.

Три минути по-късно имаше работа и за Симон Миньоле на другата врата, след като Стафилидис стреля от около 25 метра, но белгиецът успя да избие коварния удар.

Малко след това швейцарския страж на Аусгбург направи брилянтно спасяване след елегантен удар на Фирмино в наказателното поле.

В 39-ата минута нова комбинация между Коутиньо и Стъридж завърши с удар от близо на английския нападател, но Хитц отново се намеси безупречно. Така въпреки пълното си превъзходство Ливърпул водеше само с един гол до почивката.

През второто полувреме "мърсисайдци" потърсиха втори гол, за да си довършат работата. В 49-ата Стъридж излезе сам срещу вратаря, макар да бе в положение на засада. Ударът му обаче мина покрай вратата и справедливостта възтържествува.

Последваха два изненадващи шута отдалеч на Коутиньо, но бразилският техничар не намери целта. След многото пропуски в 71-ата минута Ливърпул едва не си изпати. Грешка в защитата на домакините позволи на Вернер да излезе очи в очи с Миньоле, но белгийският вратар излезе в точния момент и блокира удара му.

Минута по-късно от другата страна Хитц отново показа страхотен рефлекс след коварно центриране отдясно. В 77-ата минута Хендерсън направи голям пропуск, след като от няколко метра стреля право във вратаря.

В последните минути Моравек влезе като резерва за Аугсбург и се включи много силно, като на два пъти можеше да забие изравнителен гол, но "мърсисайдци" извадиха късмет.

В 89-ата минута Стафилидис изпълни страхотен пряк свободен удар, като топката мина до лявата греда на Миньоле. В крайна сметка финалния напън на баварците не даде резултат и Ливърпул ще играе на осминафиналите в Лига Европа.

Ливърпул - Аугсбург 1:0

1:0 Милнър (5-дузпа)

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Сако, Лукас Лейва, Морено, Джан, Хендерсън, Милнър, Коутиньо (80 - Тейшейра), Фирмино, Стъридж (66 - Ориги)

Аугсбург: Хитц, Ферхах, Клаван, Янкер (90 - Паркър), Стафилидис, Кор, Алтънтоп, Есвайн, Вернер (72 - Бобадия), Джа-Чеол (80 - Моравек), Каюби

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/PAEW93HExB0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>