Въпреки голямото си превъзходство Борусия Дортмунд стигна само до 0:0 срещу Шалке. С това лидерите в Германия пропиляха още две точки като домакин и утре преследвачите им могат да скъсят разликата.

На практика през първата част домакините смазаха противника си, но вратарят на Шалке Мануел Нойер извади отбора си. На два пъти и гредите помагаха през мача. Преди кръг Борусия Д загуби точки у дома и от Щутгарт (1:1).

Треньорът на Дортмунд Юрген Клоп трябваше да прави защитата без наказания Суботич. Вместо него като партньор на Хумелс игра Фелипе Сантана. Магат смени четирима играчи от последния мач, но това като че не се отрази кой знае колко добре на отбора му.

Наперени и от самочувствието, че треньорът на Германия Йоахим Льов номинира цели петима души за мача с Италия, играчите на Борусия Д започнаха силно.

Още в 3-ата минута Гьотце се озова сам срещу Нойер, чиято блестяща намеса предотврати ранния гол за домакините. След още две минути пак вратарят се справи добре като пресрещна навреме Куба.

И в следващите минути домакините налагаха тотален натиск, правеха скоростни атаки към вратата на Шалке и гола като че ли висеше на косъм. В 17-ата минута и Бариос не можа да преодолее с удара си Нойер.

След още четири минути грубо неразбирателство в отбраната на гостите изведе Куба пак сам срещу Нойер, който обаче бранеше лъвски вратата и отново спаси.

Пропуските постепенно понатежаха на домакините и техния натиск понамаля към края на полувремето. Това обаче не изкара Шалке от дълбоката отбрана и почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме продължи с високо темпо и в 55-ата минута отблизо Бариос прати топката във външната страна на гредата. Шалке отвърна с многоходова атака, която Фарфан завърши с удар над гредата от малкото наказателно поле – първи голям пропуск за гостите.

Феликс Магат бе сменил тактиката на почивката и играчите му посрещаха доста по-рано противника, когато той владееше топката. Затова макар домакините да опитваха да стрелят от всякакви позиции, мачът вече бе равностоен. Хурадо дори пропусна удобна позиция за гол.

Отлична проява и малко късмет имаше Мануел Нойер в 77-ата минута, когато излезе много напред, за да пресрещне изскачащия сам срещу него Левандовски и с коляно отби опита да бъде прехвърлен. Върхът в пропуските бе в 84-ата минута, когато Гьотце нямаше шанс и прати топката отново в гредата.

Така срещата завърши 0:0, а утре Байер и Байерн могат да се приближат малко до водача в класирането. Ако си спечелят срещите.

Борусия Д – Шалке 0:0

Борусия Д: Вайденфелер, Пишчек, Хумелс, Сантана, Шмелцер, Бендер, Шахин, Блашиковски (89-Зидан), Гьотце, Гроскройц (73-Левандовски), Бариос

Шалке: Нойер, Учида, Хьоведес, Метцелдер, Шмиц, Анан (76-Пападопулос), Клуге, Фарфан, Хурадо (81-Хао), Раул, Хунтелаар (87-Дракслер)