Галатасарай и Будьо/Глимт оглавиха временно класирането във футболния турнир Лига Европа, след като спечелиха мачовете си в третия кръг на предварителната фаза и останаха непобедени в новия формат. Турците се наложиха с 4:3 като домакини на шведския Елфсборг, а норвежците надвиха португалския Брага с 2:1 като гости.

Галатасарай е на първото място със седем точки и по-добра голова разлика от Будьо/Глимт.

Галатасарай се сдоби с огромна преднина още през първото полувреме. Мауро Икарди засече центриране на Дрийс Мертенс в 28-та минута и даде преднина на турския гранд, а Исак Петерсон си вкара автогол 11 минути по-късно. Барис Йълмаз бе точен за 3:0 минута преди края на редовното време в първата част, но шведите отговориха подобаващо след почивката.

Никлас Хулт получи отлична асистенция от Симон Хедлунд и вкара първия гол за Елфсборг в 52-та минута, а само 13 по-късно шведите получиха и дузпа. Михаел Байдоо бе точен от наказателния удар за 2:3, но Елфсборг така и не успя да стигне до изравняване.

Галатасарай пропусна две отлични положения след попадението на Елфсборг, а Юнуш Акгюн вкара в 83-та минута и възстанови преднината на турците от два гола. Така попадението на Йохан Ларсон във втората минута на добавеното време просто фиксира крайния резултат на 4:3.

Будьо/Глимт спечели драматично в Португалия, след като Виладс Нилсен вкара победния гол в четвъртата минута на добавеното време. Иначе Хакон Евиен даде преднина на норвежците в 53-та минута, а 11 по-късно Сику Ниакате изравни. Той получи и червен картон секунди по-късно.