Севиля надделя над домакина Ейбар с 3:1 в мач от седмия кръг на испанското футболно първенство.

С третия си пореден успех в Ла Лига възпитаниците на Пабло Мачин събраха 13 точки и се изкачиха на второто място, на точка зад лидера Барселона.

Пабло Сарабия направи рядък пропуск за гостите в 12-ата минута в най-чистото положение през първото полувреме, след като от малкия пеналт засече право към Марко Дмитрович и стражът на домакините изби в корнер.

Две минути след почивката андалусийци все пак поведоха. Андре Силва вкара отблизо след пас по тревата на Хесус Навас от дясно.

В 59-ата минута Евер Банега удвои от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Хосе Анхел Коте, който спря центриране от дясно на Навас.

Малко по-късно двубоят беше прекъснат за 6-7 минути заради инцидент на трибуните, като запалянко на домакините беше изнесен на носилка от медицинския екип.

В четвъртата минута на добавеното време Банега вкара за 3:0 с изстрел по тревата от около 30 метра, а пет минути по-късно резервата Хоан Хордан реализира почетно попадение за домакините.