Фелипе Маса с Ферари спечели трета поредна победа на пистата в Истанбул за Гран При на Турция днес. Това е и втора победа за бразилеца през този сезон, след успеха му в Малайзия.Бразилецът бе безпогрешен през цялото състезание и се пребори с Люис Хамилтън, който имаше стратегия с едно спиране в повече в бокса. Кими Райконен завърши трети, след като провали състезанието си още на старта.На старта Маса стартира чудесно и запази позицията си, но съотборникът му Кими Райконен тръгна ужасно и изпадна до 6-та позиция.Още преди края на първата обиколка излезе кола за сигурност заради катастрофа между Джанкарло Фисикела и Казуки Накажима.  Двамата сънародници от Финландия Хейки Ковалайнен и Райконен се удариха леко, в резултат на което пилотът на Макларън спука гума и трябваше да влезе в бокса. Райконен пък получи повреда в предния спойлер, но тя бе лека и той не влезе в бокса.Малко след подновяване на надпреварата Райконен изпревари много хубаво Фернандо Алонсо и се изкачи на 4-то място.Отпред Фелипе Маса и Люис Хамилтън се движиха с една скорост, а на десетина секунди зад тях Кубица уддържаше Райконен.Люис Хамилтън влезе пръв от лидерите в бокса още в 16 обиколка. Фелипе Маса посети пита цели 3 обиколки по-късно и спокойно запази лидерството си. Кими Райконен също влезе 2 обиколки след прекия си съперник Роберт Кубица и успя да излезе на трето място.По време на втория пробег обаче Хамилтън бе видимо по-бърз от Маса и в 24-та обиколка англичанинът направи невероятно изпреварване на пистата, излизайки на първа позиция.Пилотът на Макларън веднага започна да трупа аванс и бързо натрупа десетина секунди пред Маса. В 33 обиколка обаче Хамилтън влезе в бокса и стана ясно, че е със стратегия със три спирания.При връщането си на пистата Хамилтън бе на няколко секунди зад излезлия на второ място Райконен. Той обаче наваксваше на Райконен и постепенно се залепи зад него.Фелипе Маса влезе за последното си спиране в бокса в 41 обиколка и след излизането си уверено водеше колоната.Кими Райконен влезе в 44 обиколка, а борещият се с него Люис Хамилтън само обиколка по-късно. Въпреки това англичанинът успя да натрупа достатъчно аванс за да изпревари финландеца за второто място.В последните няколко обиколки Райконен притисна Хамилтън в опит да си върне второто място с изпреварване на пистата, но не успя.Отзад двата болида на БМВ твърдо заеха 4-то и 5-то място, докато Фернандо Алонсо успя да се пребори за 6-то място с Марк Уебър. Последната точка остана за Нико Росберг.