Люис Хамилтън записа първи Пол Позишън в кариерата си, след като днес спечели квалификациите за място за Гран При на Канада. Това е едва шестото състезание във Формула 1 за младия пилот на Макларън.

Втори, на половин секунда, остана съотборникът му  Фернандо Алонсо. Испанецът водеше до последните секунди, преди да бъде изпреварен от Хамилтън.

Алонсо имаше шанс да си върне позицията, тъй като направи летяща обиколка след Люис и бе най-бърз в първите два сектора, но направи грешка в третия и не успя да подобри времето си.

Сочените за фаворити на тази писта пилоти на Ферари се провалиха, след като бяха победени не само от основните си съперници от Макларън, но и от пилотът на БМВ Ник Хайдфелд.

Кими Райконен остана 4-ти, но можеше и да се провали тотално, тъй като във втората сесия бе 9-ти и трима души зад него останаха само на 0,150 секунди.

Другият пилот на Ферари, Фелипе Маса завърши на пето място.  Маса, който досега имаше 3 първи позиции се гласеше за Пол Позишън и тук, но вместо това се провали тотално.

Все пак не се знае дали от Скудерията не са заложили на тактика с по-малко спирания в бокса и респективно повече гориво. Ако това е така обаче би било доста рисковано, предвид доста бързо износващите се гуми на това трасе.