19-годишната ни биатлонистка Ния Димитрова спечели поредното си голямо отличие през този сезон. Днес българката завоюва сребърен медал в спринта от програмата на Световното първенство по биатлон за младежи във финландския зимен център Контиолахти.

Българката се представи блестящо на огневия рубеж и с десет повалени мишени и 19,6 секунди пасив финишира втора, като пред нея единствено бе норвежката Хилде Фене с време 18: 48,3 минути. Бронзовото отличие заслужи австрийката Лиза Хусер.

Това е третият медал за младата Димитрова от големи първенства през настоящата 2012 година. Преди около месец тя се окичи със златото в спринта и от шампионата на Стария континент в Брезно-Осърбле, а също така пак там тя се грабна и бронза в преследването.

Освен сребърната ни медалистка, в днешния спринт взеха участие още три наши девойки – Стефани Попова, която се класира на 38-о място, Даниела Кадева и Бетина Благоева съответно на 56 и 57-а позиция.

Програма на младежкото световно първенство по биатлон продължава с мъжкия спринт, в който Ради Палевски, Антон Синапов, Денислав Шехтанов ще се борят за добро представяне.