С голове на Марио Балотели и Вилан Сиприен Ница победи с 2:1 Лил в първи мач от 28-мия кръг на френската Лига 1.

Победата бе първа за Ница във всички турнири от 21 януари насам, когато тимът от Лазурния бряг победи с 1:0 Сент Етиен. Балотели откри резултата още в петата минуга, когато засече с глава центриране от корнер на Сиприен.

В 52-рата минута обаче грешка на защитата на Ница позволи на гостите от Лил да изравнят резултата. Бърза контраатака свари неподготвени бранителите на домакините и Луис Араухо реализира от десетина метра разстояние.

След изравняването Ница пренесе играта в половината на съперника и стигна до гола в 81-вата минута, когато Сиприен засече центриране отдясно на Арно Соке.

С победата Ница се изкачи до седмото място в класирането с 39 точки, докато Лил остава на предпоследното 19-о място с 27 точки.