Григор Димитров постигна нова победа на Australian Open, след като се справи с руснака и 32-и в света Андрей Рубльов след 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.

Така той се класира за 1/8-финалите на турнира и си го върна на младока за тежката загуба в последното издание на US Open.

Aдската жега измъчи и двамата, като срещата бе изпълнена с доста грешки.

В крайна сметка обаче характерът на Григор си каза думата и в спор за 1/4-финалите той ще срещне Ник Киргиос или Жо Вилфред Цонга.

Първият сет започна силно за руснака и той проби още в първия гейм, но в четвъртия нашенецът успя да върне пробива и да изравни геймовете на 2:2.

Последва и нов пробив на сметката на Димитров за 5:3, а след това той си взе подаването и така спечели и самия сет.

Вторият сет започна по-коренно различен начин за българина и той този път бе човекът, който проби още в първия гейм.

Всичко вървеше прекрасно за Гришо до 4:3 в негова полза, но след това изтърва нелепо един гейм и в крайна сметка пробивът бе върнат.

В десетия гейм на втория сет българинът бе пробит отново и Рубльов спечели сета.

Третият сет започна по-добре за Гришата и той пропиля три шанса да пробие в третия гейм.

За негово нещастие пробив имаше, но в негов ущърб, в шестия гейм.

Българинът обаче се окопити и спечели следващите четири гейма - два от които след пробиви, и в крайна сметка отново поведе в сетовете.

В четвъртия сет двамата си взимаха подаванията, но Григор направи ключов пробив в тилдановия седми гейм, а до края нямаше повече пробиви в двете посоки.