Доминантът във френската лига Пари Сен Жермен най-после загуби първите си точки в първенството след 14 поредни победи.

Шампионите на два пъти повеждаха, но в крайна сметка двубоят им срещу домакините от Бордо завърши 2:2. Въпреки това парижани имат 43 точки, с цели 14 повече от Монпелие.

Неймар вкара преди почивката 11-ия си гол през сезона, а негово попадение бе отменено поради засада. Ди Мария пък удари греда и паузата дойде при аванс от един гол за шампионите.

Джими Бриан обаче изравни с глава в 53-ата минута, но Килиан Мбапе върна преднината с 12-ия си гол за сезона след подаване на Юлиан Дракслер.

Все пак няколко минути преди края Андреас Корнелиус реализира с глава, за да оформи крайния резултат. Жирондинците обаче остават в средата на класирането, като имат 18 точки и са на 11-о място.