Стеф Къри се развихри и Голдън Стейт дръпна за титлата в НБА с 2-0. Гардът наниза рекордните в мач от финалите 9 тройки, за да поведе Уориърс към победа със 122:103 срещу Кливланд Кавалиърс. Сега серията се премества за два мача в Охайо, но шансовете на Кавс не изглеждат големи.

Домакините доминираха още от началото и през цялото време поддържаха много висока успеваемост при стрелбата си. Кливланд се държеше до последната част, в която Стеф реши всичко.

Стив Кър направи промяна в стартовата си петица, като пусна Джавел Макгий и той стартира отлично, а цялостно Голдън Стейт реализира първите си 7 стрелби в мача.

Гостите обаче успяха да останат близо и след първата част губеха само с 4 точки. ЛеБрон Джеймс изглеждаше поуморен, а и бе дублиран често, което го извади от ритъм.

Във втората четвърт разликата мина 10 точки, след като Уориърс не спираха да вкарват, а стрелбата на Кливланд не вървеше. Дюрант и Клей Томпсън също бяха ефективни, а добре се включи за домакините и Шон Ливингстън.

След 59:46 на почивката в третата Кавс успяха да вкарат няколко тройки и да намалят изоставането си до 6. Кевин Лав се отчете с добри изяви и надеждите на Кливланд се запазиха.

Преди последния период пасивът на гостите бе само 10, а той започна с тройка на ЛеБрон и разликата падна на 7. И тогава на сцената излезе Къри, който набързо отбеляза 2 поредни тройки, за да вдигне преднината до 13.

Това на практика уби Кливланд, а Стеф окончателно съсипа съперника с една невъзможна стрелба за 103:89, след което всичко стана ясно. Той завърши с 33 точки, от които 16 в последната четвърт.

Кевин Дюрант добави 26, а Клей Томпсън вкара 20, като успеваемостта на домакините бе 57% от игра. Джавел Макгий бе 5 от 5 от игра с 10 точки, а Шон Ливингстън - 6 от 6. За Кливланд ЛеБрон Джеймс  се отчете с 29 точки, 9 борби и 13 асистенции, Кевин Лав вкара 22 точки, но това не бе достатъчно.

Голдън Стейт - Кливланд 122:103 (2-0)
(32:28, 27:18, 31:34, 32:23)
Голдън Стейт: Грийн 5, Дюрант 26, Макгий 10, Къри 33, К. Томпсън 20 (Уест 3, Луни, Пачулия 6, Бел 5, Ливингстън 12, Кук 2, Йънг, Маккоу)
Кливланд: Джеймс 29, Лав 22, Т. Томпсън 11, Хил 15, Смит 5 (Нанс 2, Жижич 2, Грийн 6, Осман 2, Калдерон 4, Кларксън 2, Корвър 1, Хууд 2)