Атлетико Мадрид очаквано и без проблеми победи Астана на Станимир Стоилов с 4:0 на своя „Висенте Калдерон“.

Дюшекчиите доминираха и логично стигнаха до успеха, след като и казахстанците сякаш бяха отписали мача.

Така съставът на Диего Симеоне вече има 6 точки в групата, колкото и Бенфика, а Астана е с 1 точка в актива си и и заема последното място.

Гостите дойдоха само с 15 души в Мадрид, като дори Станимир Стоилов призна, че дава почивка на някои играчи заради двубой от първенството, така че и Диего Симеоне направи очаквано промени. На пейката останаха Фернандо Торес, Коке и Фелипе Луис.

Още от началото стана ясно, че до изненада едва ли ще се стигне. Домакините установиха контрол върху двубоя и започнаха да търсят важния първи гол. Удар с глава на Годин бе спасен от стража на гостите.

В 16-ата минута Антоан Гризман опита атрактивен удар със задна ножица, който мина много близо до целта. След това домакините поискаха дузпа за леко дръпване срещу Джаксън Мартинес, но сигнал не последва.

В 23-ата минута обаче логичното се случи. Габи пусна къс пас след корнер към Караско, който центрира към близката греда, където Саул Нигес успя да отклони в мрежата.

Малко след това попадение на Джаксън Мартинес бе отменено поради засада, но в 29-ата минута колумбиецът се реваншира, когато овладя с гръб към вратата, обърна се и стреля, а получилия се рикошет направи топката неспасяема за вратаря на Астана.

Резултатът определено успокои испанците, които продължиха да контролират събитията и в 39-ата минута Мартинес бе близо до нов гол, но ударът му с глава бе отразен с добър рефлекс и така паузата дойде при 2:0.

След нея сякаш единственият въпрос остана колко гола още ще вкарат домакините, макар че хората на Мъри Стоилов показаха амбиция. В 63-ата минута Габи напредна през центъра, след което подаде на встрани на свободния Оливер Торес и влезлият от пейката футболист вкара третия гол за Атлетико.

Малко по-късно казахстанският тим стигна до най-доброто си положение. Кетевоама засече с глава и стреля опасно, но Ян Облак демонстрира класата си. Домакините се отпуснаха и отново нападателят на Астана накара Облак да се намесва в 82-ата минута, когато стреля опасно, но словевецът пак бе на ниво.

В 89-ата минута Дедечко от гостите направи загубата на отбора си още по-сериозна, след като отклони в собствената си врата подаване на Анхел Кореа и така оформи крайния резултат.

Атлетико М – Астана    4:0

1:0    Саул 23 2:0    Джаксън Мартинес 29 3:0    Оливер Торес 63 4:0    Дедечко 89 автогол

Атлетико Мадрид: Облак, Хуанфран, Савич, Годин, Сикейра, Мендеш (46 Оливер Торес), Саул, Караско, Габи, Джаксън Мартинес (67 Фернандо Торес), Гризман (58 Кореа)

Астана: Ерик, Бейсебеков, Илич, Дедечко, Постников, Ахметов, Шеткин (79 Кулбеков), Мужиков (84 Кожамберди), Жуков (66 Пикалкин), Кетевоама, Кабананга