Ботев Враца постигна важна победа над Берое на старта на 10-ия кръг на първенството, налагайки се с 1:0. Единственото попадение вкара Даниел Генов в 56-ата минута, възползвайки се от елементарна грешка на защитник и вратаря на гостите.

И двата отбора влязоха в мача с нови треньори. Врачани махнаха Даниел Моралес, който получи сериозен кредит на доверие въпреки най-лошата атака и най-слабата защита в първите девет срещи. Христо Янев зае мястото му, а днес се поздрави и с първата си победа.

Хосе Луис Ачиари - работил дълго време в Испания аржентинец, седна на мястото на Густаво Араголаса. Подозренията, че Ачиари идва с идеята да играят аржентинците в Стара Загора, се потвърдиха. В стартовия състав той пусна девет свои сънародници, един италианец и завърналия се в отбора Вини Трибуле.

Bъпреки 100-процентовото използване на легионери, играта на Берое беше ужасно слаба - за цялото второ полувреме тимът отправи едва един удар. Берое продължава и негативната си серия от вече четири поредни поражения и голова разлика 0:11.

През първото полувреме гостите записаха единствените два точни удара. Лучиано Скуадроне засече с глава центриране от корнер, но Федерико Бариос спаси.

След почивката Даниел Генов откри резултата в полза на домакините на стадион "Христо Ботев" във Враца. След неразбирателство в защитата на "заралии" Лусиано Скуадроне и Родриго Гарсия Ачинели подариха топката на противниковия нападател, който я изпрати в празната врата.

В 84-ата минута Франко Рамос получи директен червен картон за нарушение срещу Марко Мажуга.

Берое заема 6-ата позиция в класирането с актив от 13 точки. Ботев Враца се намира на 13-ото място в подреждането с 9 пункта.

Ботев Враца - Берое 1:0

Голмайстор: Даниел Генов 56

Ботев Враца: Федерико Бариос, Едуардо Кунде, Браян Мендоса, Мартин Христов, Марио Киконда (46 - Марко Мажуга), Стефан Велев, Спас Георгиев (85 - Мартин Кавдански), Мартин Смоленски (73 - Красимир Тодоров), Даниел Генов (64 - Жан Пиер да Силва), Момчил Цветанов, Мирослав Маринов (46 - Диого Барбоса)

Берое: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо (63 - Сантяго Годой), Франко Рамос, Франческо Селесте (73 - Карлос Пехаме), Лучиано Скуандроне, Джорди Говеа (73 - Енцо Еспиноса), Джани Политино (83 - Бруно Шмуц), Едуин Ласо Рамос, Тиаго Сияс, Майк Севайос, Вини Трибуле (63 - Енцо Ойос)