В драматичен мач Рома би Байерн с 3:2. До почивката италианците губеха с два гола от германския шампион, но в края на срещата успяха да стигнат до ключова и заслужена победа.

С нея те остават в борбата за класиране напред в Шампионската лига. За Байерн остава утехата, че най-вероятно ще запазят първото си място в групата в края.

Треньорът на Рома Клаудио Раниери отново можеше да разчита на де Роси, който пропусна победата над Удинезе през уикенда. Тоти пък остана на пейката за сметка на Вучинич.

В състава на Байерн абсолютен дебют направи 22-годишният вратар Томас Крафт, който е юноша на клуба. Ван Гаал пусна титуляр и Франк Рибери, но като цяло от състава отсъстваха редица важни фигури, най-вече ван Бомел и Швайнщайгер (наказан).

Домакините се нуждаеха единствено от победа, за да запазят шансове за класиране напред. И още в третата минута Бориело имаше възможност да открие, но ударът му от 15 метра бе боксиран от Крафт.

След това обаче Байерн задържаха повече топката, разиграваха сигурно и личеше, че са по-добрия отбор в тези минути. Мачът бе остър, още до 20-ата минута съдията вдигна три жълти картона. След още три Крафт пак спаси блестящо, този път удар от 30 метра на Греко, а Вучинич прати добавката „в небесата”.

Германският шампион нанесе удара си в рамките на пет минути. В 34-ата Рибери подаде на Гомес, който не уцели съвсем хубаво топката, но все пак я прати точно въпреки опита на Касети да го спре – гол. След още пет, този път след пас на Мюлер, Гомес вкара още едно попадение – 0:2.

С това головете на нападателя за сезона станаха 15, от които 6 в Шампионската лига. Силно критикуваният Марио Гомес вкарва гол след гол за Байерн.

До почивката германците можеха да съсипят рухналия си противник. Шут на Тимошчук излезе в аут, а Сезар спаси с крак удар на Тони Кроос. Резултатът остана непроменен.

Рома обаче върна единия гол веднага след паузата. В 49-ата минута Бориело бе точен след мълниеносна контра и извеждащо подаване на Менез – 1:2. Последва по-вдъхновена игра на италианците.

Те бяха на ръба на изравняването в 61-ата минута. Но младият германски вратар Крафт показа за пореден път тази вечер фантастични умения и спаси последователни удари на Симплисио и де Роси. Какъв вратар има Байерн на пейката!

Натискът на Рома ставаше все по-силен, докато баварците вече не предлагаха нищо в атака. Логично в 81-ата минута де Роси успя да изравни след перфектен пас на Рийзе – 2:2.

Нещата ставаха неудържими за баварците. В 84-ата минута Крафт направи нарушение срещу Бориело – дузпа за Рома. Появилият се малко преди това в игра Франческо Тоти бе точен за историческия обрат – 3:2 за Рома!

В другия мач от групата Базел взе минимална победа над Клуж с 1:0 с гол на Алмерарес още в 15-ата минута. Базел има 6 точки – с три по-малко от втория Рома. Байерн води с 12 т. и приема Базел в последния кръг.

Рома – Байерн 3:2

0:1 Гомес (34)

0:2 Гомес (39)

1:2 Бориело (49)

2:2 де Роси (81)

3:2 Тоти (84-дузпа)

Рома: Жулио Серджо, Касети, Мексес, Бурдисо, Рийзе, Греко (46-Симплисио), де Роси, Бриги (75-Тоти), Менез, Бориело, Вучинич (82-Писаро)

Байерн: Крафт, Лам, ван Буйтен, Демикелис, Пранич, Тимошчук, Отл, Мюлер (73-Контенто), Кроос, Рибери (77-Алтънтоп), Гомес