Италия изигра слаб мач и направи само 0:0 в контрола с Турция. Това бе предпоследната проверка на Адзурите преди Евро 2024. Мачът в Болоня предложи много малко емоции и положения пред двете врати. Италианците удариха гредата веднъж, но като цяло така и не убедиха с представянето си в атака.

Треньорът Лучано Спалети направи доста промени в състава. На вратата бе Викарио, имаше титулярни места за Матео Ретеги на върха на атаката и Рикардо Орсолини, който играе клубния си футбол на "Ренато дал'Ара".

Първото полувреме завърши без точен удар. Все пак в добавеното време на първата част след корнер Брайън Кристанте с глава удари страничната греда. Турците дадоха свидна жертва, когато Озан Кабак получи травма в коляното след сблъсък с Ретеги и бе изнесен на носилка. Мерих Демирал застана на неговото място.

Въпреки многото смени през второто полувреме, голови положения нямаше. Удар на Распадори в добавеното време на мача по земята по диагонала бе добър шанс, но вратаря Алтай лесно спаси.

Така Турция продължава без победа през 2024 г. Италия пък има 12 мача с този съперник и никога не е губила - 8 победи и 4 ремита.