Барселона постигна трудна победа с 2-1 като рост над Валенсия, която донесе първи три точки на отбора в първенството при Ханзи Флик. Алехандро Балде обаче бе принуден да напусне с контузия по време на първия си мач от месец януари насам.

Балде получи удар в горната част на крака през първото полувреме, но успя да играе до 64-ата минута, когато трябваше да бъде заменен от Жерар Мартин. Това предизвика опасения сред привържениците на Барселона, особено след като контузията беше в същата област, която преди това го извади от игра за 5-6 месеца.

Самият Балде потвърди в Instagram след мача, че проблемът е незначителен. „Беше просто удар, всичко е наред.“ Това значи, че наставника Флик ще може да разчита на 21-годишния ляв бек за мача срещу Атлетик Билбао следващия уикенд, който ще бъде първото им домакинство през кампанията.