Пилотът на “Репсол Хонда” Кейси Стонър спечели надпреварата за Голямата награда на Испания – втори кръг от шампионата при най-бързите мотоциклетисти на планетата в Мото ГП.

Настоящият световен шампион смълча близо 104 000 зрители, препълнили до краен предел трибуните на “Херес”, записвайки първата си победа за сезона с време от 45:33.897 мин., като по този начин взе сладък реванш за пропуснатото от своя страна преди три седмици в Катар.

Втори днес, на близо секунда след победителя, финишира местният любимец Хорхе Лоренцо (“Ямаха”), а последното място на почетната стълбичка заслужи още един представител на домакините – Дани Педроса (“Репсол Хонда”).

Челната шестица допълниха Къл Крачлоу, Андреа Довициозо и Алваро Баутиста, а пилотите на “Дукати” – Ники Хейдън и Валентино Роси се наредиха съответно на осма и девета позиция.

Днешното състезание започна при все още влажно трасе, което направи първите няколко тура безкрайно интересни и непредвидими, като веднага след угасване на светлините начело се изстреля Дани Педроса.

Хорхе Лоренцо и Ники Хейдън бяха плътно зад испанеца, а първите десет в подреждането бяха събрани в рамките само на 3 секунди.

Постепенно, с изсъхването на трасето, колоната започна да се разрежда, като Кейси Стонър и Хорхе Лоренцо се откъснаха напред, а малко по-назад Дани Педроса води люта битка с пилотите на “Ямаха Тех 3” за третото място.

Ники Хейдън започна да се смъква в колоната и в крайна сметка финишира едва осми, а най-разочарован днес бе Ранди Де Пюне, който във финалната обиколка получи технически проблем и отпадна от надпреварата, като до този момент бе девети.