Манчестър Юнайтед буквално сгази жалкия Блекбърн Роувърс със 7:1 в един от най-очакваните двубои от 15-ия кръг на английската Висша лига. Срещата се игра на претъпкания "Олд Трафорд" и определено ще бъде дълго време помнена от Димитър Бербатов. Преди този мач българинът не се бе разписвал от 538 минути във Висшата лига или по-точно от двубоя срещу Ливърпул, който се игра през септември. Срещу Роувърс обаче опитният нападател вкара изумителните пет гола за Юнайтед, което му се случва за пръв път, откакто е в Англия.Той реализира четири попадение за Тотнъм срещу Рединг на 29-и декември 2007 година и досега това бе неговият рекорд, но сега българинът буквално счупи всички класации. Берба се разписа във 2-ата, 27-ата, 47-ата, 62-ата и 70-ата минути, а два от головете му дойдоха след асистенции на Нани, който също направи много силен мач.Португалецът успя да реализира в 48-ата минута, а Парк също записа името си сред голмайсторите, след като се разписа в 23-ата минута. За гостите Самба реализира почетния гол в 83-ата минута. Благодарение на петте си гола, Берба влезе в историята на Висшата лига и се нареди до футболисти като Теди Шерингам, Андрю Коул и Джърмейн Дефоу, които също са отбелязвали по пет гола в английския елит. Не може да не се отбележи, че Уейн Руни също направи силен мач, въпреки че не успя да се разпише. Той асистира за гола на Парк. След срещата Юнайтед оглави класирането във Висшата лига, макар и временно. "Червените дяволи" имат в актива си 31 точки, с 2 повече от Челси, който има мач по-малко. Бербатов пък вече има 11 гола в английския елит от началото на сезона и по този начин е едноличен водач в голмайсторската листа. Двубоят започна страхотно за Манчестър Юнайтед и Димитър Бербатов откри резултата още във 2-ата минута на двубоя, след като засече перфектно центриране на Нани. По този начин българският национал прекъсна дългата си серия от 10 мача без отбелязан гол. 29-годишният нападател не се бе разписвал от 13 часа и 3 минути и това бе породило доста критики по негов адрес, но все пак той успя да прекъсне тази голова суша. Натискът на Юнайтед продължи и в 4-ата минута се наложи Мичел Салгадо да спира опасен пробив по крилото на Парк, който се канеше да центрира. Само четири минути по-късно Бербатов овладя брилянтно една топка и се опита с центриране да намери намиращия се в малкия пеналт Уейн Руни, но Пол Робинсън успя да изпревари английския национал. В 11-ата минута Нани направи страхотен пробив през центъра на терена и премина през четирима футболисти, след което подаде на Руни, а той от своя страна видя Бербатов. Деветката на домакините обаче се засуети и не успя да стреля, въпреки че бе на много добра позиция. Две минути по-късно Берба и Руни бяха в основата на брилянтна атака и на няколко пъти комбинираха изключително бързо, но все пак отбраната на Роувърс успя да спре набега им. В 15-ата минута гостите създадоха опасност пред вратата на Ван Дер Сар. Кристофър Самба бе на добра позиция и понечи да стреля, но Майкъл Карик успя да изчисти топката и в крайна сметка ситуацията не доведе до нищо фатално. Три минути по-късно бранителят на Блекбърн Кристофър Самба бе близо да си отбележи автогол, но все пак топката не влезе във вратата на гостите, след като бранителят я изчисти малко нескопосано. В ситуацията той се опита да се справи с набег на Нани. Юнайтед продължи в бъде по-добрият отбор от началото на мача и в 22-ата минута момчетата на сър Алекс имаха добра възможност да удвоят преднината си, но ниското центриране на Парк бе доста неточно. Кореецът обаче се реваншира на своите само минута по-късно, когато бе изведен по прекрасен начин от Уейн Руни и с техничен прехвърлящ удар матира Пол Робинсън. В головата ситуация Парк и Руни направиха много ефектна двойна комбинация, която определено впечатли. Резултатът можеше да бъде класически, ако пасът на Карик към Нани бе по-точен. Английският национал се опита с прехвърлящ пас да намери своя съотборник в 26-ата минута, но португалецът не успя да стигне до топката. В 27-ата минута Димитър Бербатов вкара втория си гол в двубоя, след като се възползва от меко казано идиотска грешка на Паскал Шимбонда. Французинът върна към своя вратар, без да види, че Бербатов е пред наказателното поле на Роувърс, след което българинът овладя топката и със силен удар направи преднината за своя тим класическа. Минута по-късно мениджърът на Роувърс Сам Алърдайс извърши първата си смяна, след като пусна в игра Хойлет на мястото на Гулон. В 32-ата минута Нани изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, който мина буквално на сантиметри от страничната греда на Роувърс. В тази ситуация определено Пол Робинсън имаше много голям късмет, тъй като положението бе доста чисто. В 34-ата минута се забеляза, че Уейн Руни накуцва и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ. За щастие на сър Алекс обаче английският национал успя да продължи мача, което върна усмивката на притеснения сър шотландец. В 38-ата минута Уейн Руни се опита да изработи хеттрик на Бербатов, но не успя да го изведе сам срещу Робинсън; Гостите от своя страна направиха добра контраатака и се наложи Рио Фърдинанд да спира набега на Хойлет, който бе навлязъл в наказателното поле на Юнайтед и опита да центрира.   В 40-ата минута Нани опита удар от далечна дистанция, но намеренията му не пожънаха успех и топката мина високо над вратата на гостите. В последната минута на полувремето Бербатов имаше прекрасен шанс да оформи своя хеттрик. Той направи страхотен пробив в наказателното поле на Роувърс и падна на земята, след което бе спънат от бранител на гостите, но реферът не отсъди дузпа, въпреки че на повторението се видя, че има чиста такава. В крайна сметка Юнайтед успя да си осигури класическа преднина на полувремето. Второто полувреме започна невероятно за Бербатов и българинът оформи своя хеттрик в 47-ата минута. Първоначално Берба започна атаката на Юнайтед и изведе Нани по фланга, а от своя страна португалецът успя да събере около себе си няколко защитника, освободи си пространство, след което поднесе топката на българина и той със силен удар от близо не срещна проблеми да оформи своя хеттрик. Само минута по-късно перфектният Нани вкара петия гол за Юнайтед и по този начин направи унижението за Блекбърн пълно. Португалецът бе изведен по перфектен начин по крилото, след което навлезе в наказателното поле, "счупи кръста" на Шимбонда, и с плътен удар направи резултата 5:0. Второто полувреме започна много силно за Юнайтед и в 50-ата минута Берба можеше да отбележи четвъртия си гол, ако пасът на Уейн Руни до него не бе пресечен от Самба. Четири минути по-късно Нани можеше да изработи гол на Уейн Руни, но португалецът за пореден път се полакоми и се опита да намери англичанина в малкия пеналт едва, когато раз бра, че няма как да стреля. Като цяло спокойно може да се каже, че Блекбърн тотално разочарова в този мач, въпреки че момчетата на Сам Алърдайс пристигнаха на "Олд Трафорд" с високо самочувствие, след като бяха спечелили три от последните си пет мача. В 60-ата минута отново Бербатов бе в центъра на събитията. Българинът се опита да пробие през Самба и Нелсън, но двамата го заклещиха и по този начин притъпиха остротата на атаката на Юнайтед. Българинът се опита да намери напредналия Парк, но Самба успя да разчете намеренията му и сложи край на атаката на домакините. Само минута по-късно Нани се опита да намери на перфектна позиция Евра, който почти сигурно щеше да вкара, но Мичел Салгадо подложи крак на топката и я извади извън очертанията на вратата. В 62-ата минута Бербатов изуми тотално всички на "Олд Трафорд", вкарвайки четвъртия си гол в мача. Българинът се възползва от поредното неразбирателство в защитата на гостите и с удар от близо успя да направи резултата 6:0 в полза на Юнайтед.Преди това страхотна работа свършиха Рафаел, който направи много силен пробив по крилото, и Парк, чийто удар рикошира в бранител на Роувърс и попадна в краката на Бербатов.В 67-ата минута Парк направи силен пробив по крилото и се опита да намери непокрития Бербатов, но все пак Нелсен успя да изскочи отнякъде и да изчисти топката в предни позиции.Две минути по-късно Димитър Бербатов получи брилянтен пас от Андерсон и вкара феноменалния си пети гол в мача. По този начин българинът успя да сложи критиците си в малкия си джоб.Той бе изведен от своя съотборник и първоначално ударът му бе спасен от Робинсън, но при добавката Бербатов не сгреши - 5-и негов гол и 7-и гол за Юнайтед в мача.В следващите няколко минути съвсем логично темпото на игра леко спадна, тъй като футболистите на сър Алекс Фъргюсън вече си го бяха изкарали на клетия Роувърс.В 80-ата минута Габриел Обертан направи невероятен пропуск и пропусна да покачи резултата на 8:0. Той бе изведен по страхотен начин от Уейн Руни и остана сам срещу вратаря, но направи фрапатен пропуск. Две минути по-късно гостите можеха да вкарат почетен гол, но Рио Фърдинанд успя да се справи с набега на Хойлет. Секунди по-късно гостите треснаха гредата, а в 83-ата минута Кристофър Самба с глава намали резултата, но голът не успя да върне усмивката на лицето му.В 85-ата минтуа Рафаел имаше шанс да вкара осми гол за Юнайтед, но ударът му бе много неточен. Четири минути по-късно Димитър Бербатов бе толкова близо до историята, но Пол Робинсън го лиши от този шанс. Ударът на българина бе избит с много мъка от Робинсън, който със сетни сили успя да парира топката в предни позиции.В ситуацията Берба надскочи Самба и стреля силно с глава. Ако бе вкарал - той щеше да влезе в историята като единственият футболист, вкарвал някога 6 гола във Висшата лига!До края на срещата не бяха отбелязани повече голове и в крайна сметка Юнайтед стигна до разгромния успех, който го прати на върха на класирането. МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БЛЕКБЪРН 7:1 [1:0] Бербатов 2' [2:0] Парк 23' [3:0] Бербатов 27' [4:0] Бербатов 47' [5:0] Нани 48'[6:0] Бербатов 62'[7:0] Бербатов 70' [7:1] Самба 83' МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван Дер Сар, Рафаел, Фърдинанд, Видич (64 - Евънс), Евра, Нани, Карик, Андерсон, Парк (72 - Обертан), Бербатов, Руни БЛЕКБЪРН: Робинсън, Салгадо, Самба, Нелсен, Шимбонда, Джоунс, Емертън (52 - Линганци), Дън, Гулон (28 - Хойлет), Диуф (52 - Морис), Робъртс