Монако с Димитър Бербатов в състава претърпя загуба с 0:2 при визитата си на Рен късно снощи. Това стана в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1.

Българинът излезе като титуляр за тима си и остана на терена до 81-ата минута, но отново не успя да реализира попадение. Той в крайна сметка бе заменен от Валер Жермен.

Бербо не бе на добре познатото си ниво в този мач и определено нямаше ден.

В 10-ата минута Абденур си вкара автогол и така даде преднина на Рен в резултата. Той засече центриране на Нтеп в собствената си врата.

В 19-ата минута пък младокът Нтеп се подигра със защитата на Монако и видя непокрития Тойвонен, който от близка дистанция без проблем реализира.

По този начин Монако записа пета загуба в шампионата и в момента заема десета позиция в класирането с актив от 20 точки. Рен пък продължава да набира скорост и вече седем поредни мача няма загуба. Тимът е на четвърта позиция с 25 точки.