Олга Зайцева спечели втората си победа в рамките на два дни в преследването - 10 км. от третия кръг на световната купа по биатлон в австрийския зимния център Хохфилцен.

Обилният снеговалеж не попречи на рускинята да направи безгрешни стрелби и в четирите си влизания на огнения рубеж. Изходът в преследването се реши на последното влизане в стрелбището. Там нейните непосредствени конкурентки направиха пропуски, което даде възможност на Зайцева да увеличи преднината си, а на финалният спринт тя спокойно развя руския флаг.

Второто и третото място на подиума повтаря вчерашното подреждане, но в обратен ред. Хелена Екон финишира втора с пасив от 29,1 секунда с една грешка, а трета на 44,7 секунди и една неточна стрелба остана биатлонистката от Буларус Даря Домарчова.

Магдалена Нойнер отново продължава да се представя далеч под очакванията. Все пак, сравнение с вчера, подобри класирането си като днес финишира на 12-то място с цели шест стрелкови пропуска и изоставане с 2:18.4 минути от победителката. В призовата шестица влязоха Тора Бергер на четвърта, Кайса Макарайнен на пета и Андреа Хенкел на шеста позиция.

За разлика от мъжкото преследване българското участие в женското беше номинално, тъй като нашата участничка, Ния Димитрова, записана в стартовия лист изобщо не стартира.