Андреас Бирнбахер спечели първата си победа за този сезон в 12,5 км. преследване от третия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в австрийския зимния център Хохфилцен.

Най-бързият в немският отбор не допусна грешки при стрелбата и в оспорвано ски-бягане успя да надделее над Ейнар Бьорндален в драматичен финален спринт само с 0,2 секунди преднина.

Трети в ожесточената надпревара се класира по-големия от братята Фуркад, Симон, с един пропуск и изоставане от 1,3 секунди.

Лидерите във временното класиране Емил Хегел Свендсен,  Тарей Бьо и Мартен Форкад останаха извън подиума. Бьо с три пропуска в стрелбата зае четвъртото място на 30 секунди зад победителя. Мартен Фуркад допусна общо 4 грешки на огневия рубеж и финишира седми на 49,9 секунди изоставане. Свендсен пък завърши едва на 24 място също с четири неуспешни стрелби.

За радост на българските почитатели на биатлона и днес тримата наши представители показаха едно стабилно представяне, като Владимир Илиев направи впечатляващо бягане – второ след това на Свендсен.

С време 37:34.7 и само две пропуснати мишени Михаил Клетчеров се нареди на 29-то място. Веднага зад него на 3,2 секунди 30-ти се класира Красимир Анев. Третият наш биатлонист, Владимир Илиев пък зае 48-мо място.