Олга Зайцева спечели женския спринт от 7,5 км. от програмата на третия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в австрийския зимен център Хохфилецен

При изключително неблагоприятни условия (силен вятър) руската биатлонистка допусна само една грешка при стрелбата си (от положение прав), но великолепното й ски-бягане й помогна да завоюва първата си индивидуална победа.

Втора, с два пропуска в двете стрелби и пасив от 13,9 секунди финишира биатлонистката от Беларус Даря Домрачова. Трета с един пропуск се нареди Хелена Екон от Швеция.

Носителката на жълто-червената фланелка Магдалена Нойнер днес не впечатли с нищо. Германката се състезава без ентусиазъм, допусна грешка в първата стрелба и изостана до 20-та позиция. На следващото влизане на огнения рубеж отново направи пропуск, но все пак успя да се придвижи до девета. Едва на финалният спринт Нойнер направи пробив и финишира четвърта с пасив от 44,9 секунди от победителката. Така за първи път в индивидуалните състезания за този сезон тя остана извън първите трима.

Три българки взеха участие в днешния спринт – Ния Димитрова, която се класира на 47-о място, Нина Кленовска на 82-то и Емилия Йорданова на 84-то.