Убедителна победа с 4:0 постигна Байер Лаверкузен над Металист Харков. Германците вкараха по един гол в двете полувремена и на практика се класираха за следващия кръг в Лига Европа. А в добавеното време направиха резултата разгромен.

Двамата нови аржентинци, дошли за 15 милиона евро през зимата, дебютираха за украинския си отбор. В Байер не играха Балак и Хюпия, но и без тях отборът на Хайнкес се справи.

При ледени температури до минус 15 градуса Металист натисна в началото, но без да застраши Рене Адлер. В 22-ата минута германците поведоха  след страхотна комбинация - при двойно подаване между Ренато Аугусто и Дердюк топката попадна у Балич, след чийто рязък пас Дердюк вкара топката в мрежата – 0:1.

В 34-ата минута Тайсон можеше да изравни, но при шута му топката се отби от гредата и се върна на терена. Опитите на украинците да изравнят продължиха и през втората част, а Байер се задоволяваше със стратегическа отрбана на гола преднина.

Германската тактика обаче бе правилната – при контраатака в 72-ата минута Ренато Аугусто елегантно прехвърли топката покрай вратаря, а при опита да я спре от вратата Виагра уцели Гонзало Кастро – 0:2.

Тук украинската съпротива рухна и германците превзеха Харков. Дердюк и Ролфес пропуснаха чисти положения за гол. В добавеното време обаче топката пак влетя във вратата.

Сам вкара два гола – първия след като умело заобиколи вратаря, а след това с хубав удар от 18 метра. Така Байер победи с 0:4 и ще играе протоколен реванш.