В драматична среща Шалке победи Майнц с 1:0 като гост. С трите точки отборът на Феликс Магат достигна най-доброто си класиране досега през сезона – 10-то място.

Загубата на Майнц пък им струваше второто място. На него сега е Байер Леверкузен, а разликата вежду тях и лидера Борусия Дортмунд е цели 11 точки – нещо невиждано в последните години в Германия.

Двата отбора започнаха ангажирано срещата, размениха си по няколко голови атаки. Още в 8-ата минута Шалке получи правото да бие изпълни дузпа за нарушение срещу Фарфан. Зад топката застана Хунтелаар, но ударът му срещна гредата.

Все пак гостите поведоха в 30-ата минута. Удар на Хурадо се отби от гърба на Раул и оттам топката попадна у Фарфан. С хубав удар той откри резултата – 0:1.

През втората част играта се водеше предимно в центъра на терена, играчите на Магат покриваха добре всички пространства. Треньорът на Майнц Томас Тухел опита с три смени наведнъж в 60-ата минута да оживи играта на отбора си.

И в 72-ата минута Майнц стигна до дузпа. Шалай бе съборен от вратаря Мануел Нойер в наказателното поле и съдията не се колеба за втори път да посочи бялата точка. Шюрле обаче стреля слабо и Нойер спаси! Шалай обаче направи добавка, който Мертезакер отклони в напречната греда – Майнц пропусна големия си шанс.

Така седмица след победата си над Байерн Шалке успя да вземе победа и като гост и вече набира сила.