С три гола на Хуго Алмейда Вердер взе първа победа от много време. Отборът победи Санкт Паули с 3:0. А в края на срещата голмайсторът получи и червен картон.

В последните седем мача отборът имаше шест загуби и един равен. А от пет срещи във всички турнири Вердер не бе вкарал гол. Днес това приключи.

През първата част двата отбора предложиха интересен футбол с много положения. Още в първата минута добър пас отдясно на Фритц намери Хуго Алмейда, който откри резултата.

Веднага след центъра Санкт Паули можеше да върне попадението, но ударът на Асамоа се отби от гредата. В 4-ата минута Мертезакер изскочи сам срещу вратаря на гостите, но Кеслер спаси.

Мачът продължи с положения и в 20-ата минута Алмейда вкара втория си гол. След корнер Марин изведе добре португалеца, който бе точен – 2:0.

И както и при първия гол Санкт Паули имаше голяма възможност – минута след попадението удар на Бартелс отново се отби от гредата на Вердер.

Така Вердер водеше с два гола, а Санкт Паули имаше две греди. След това темпото се успокои, така продължи и второто полувреме. Гостите играеха повече с топката, но не застрашаваха Вийзе.

В 63-ата минута обаче те бяха близо до попадение – Фритц изчисти пред голлинията. Минута след това Хуго Алмейда вкара третия си гол и мачът бе решен.

Десет минути преди края нападателят извърши глупост като удари Замбрано – и получи директен червен картон, който прикачи към хеттрика си. В последната минута и Торанд от гостите бе изгонен – за груба игра срещу Торстен Фрингс.

След този мач Вердер е на 11-то място с 18 точки, Санкт Паули е 14-ти с 14 точки.