Ливърпул удари  Уулвърхемптън с 2:1 като гост в среща от английската Висша лига, играна на стадион "Молиню".

Мърсисайдци започнаха мача много посредствено и „вълците“ рано-рано взеха инициативата, отличавайки се с два неточни изстрела и един неточен шут.

Постепенно обаче Ливърпул напипа ритъма си, изравни играта и в добавеното време на първата част дори откри резултата чрез необичаен реализатор – Ибрахима Конате.

Статистиката на почивката дори показа лек превес за гостите (55% владеене на топката и 3:2 точни удара в тяхна полза).

Десетина минути след почивката домакините изравниха чрез третия си точен изстрел, а необичайният голмайстор се оказа бекът Аит-Нури.

Само пет минути след това обаче гостите възстановиха преднината си. Този път звездата на отбора Мохамед Салах се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Нелсон Семедо в собственото му наказателно поле..

В следващите минути Ливърпул беше по-добър и по-скоро изпусна да вкара трето попадение, отколкото да изпусне трите точки.

Така момчетата на Арне Слот събраха 15 точки от 6 кръга и се качиха на върха, изпреварвайки Манчестър Сити, който днес се издъни срещу Нюкасъл. Уулвс е последен с една точка.

Уулвърхемптън – Ливърпул 1:2

0:1 Конате – 45’
1:1 Аит-Нури – 56’
1:2 Мохамед Салах - 61’