Хюстън се намира в най-добрата си форма за сезона, радва се Джеймс Хардън, който наниза 42 точки и Ракетите победиха и Бостън със 115:104.

Тимът показа добра игра в защита, като поведе с 28 точки  в началото на третата четвърт, а след като разликата падна до 8 в края, не допусна да се стигне до изненада.

„Вече сме в много добър ритъм. През цялата кампания имахме проблеми с контузии, но сега сме здрави и играем силно, което се вижда и в двата края на игрището. Побеждаваме, момчетата знаят какво да правят и си помагаме, а именно това е важното“ заяви Брадата.

Неговият  тим стартира с баланс 11-14 и бе 14-и в конференцията, но сега е с показатели 38-25 и е съвсем близо до Оклахома Сити и Портланд, които с по 39-24 са на 3 и 4 място.

Ерик Гордън също бе със сериозен принос за триумфа срещу Селтикс, след  като наниза 8 тройки и  приключи с 32 точки. Крис Пол пък добави 15 и 12 асистенции, а Пи Джей Тъкър имаше отново важни изяви в защита.

Бостън отново показа колебания и загуби за 5-и път в последните си 6 мача. Така с баланс 38-26 Селтикс се отдалечиха още повече от Топ 4 в конференцията, като 4-ият Филаделфия е с 40-23, а третият Индиана с 41-23.

Останалите резултати: Шарлът – Портланд 108:118 (Родни Хууд вкара 27 за Блейзърс, от които 21 в последната четвърт), Чикаго – Атланта 118:123, ЛА Клипърс – Ню Йорк 128:107, Кливланд – Орландо 107:93, Детройт – Торонто 112:107, Вашингтон – Минесота 135:121, Оклахома Сити – Мемфис 99:95 (Тъндър спряха серията си от 4 поредни загуби).