Победната серия на Хюстън изглеждаше, че ще приключи, след като Финикс дръпна с 21 точки в началото на третата четвърт. Ракетите обаче не искаха това да става.

Тексасци наваксаха солидното си изоставане и в последния възможен момент докопаха успех със 104:103 благодарение на тройка на Джералд Грийн със сирената.

До края на мача оставаше 1,4 секунди, когато той получи топката в ъгъла, вдигна се и реализира, след което бе съборен от ликуващите му съотборници. Победата бе 11-а поред за Хюстън, който си гарантира първото място на Запад и е с баланс 62-14.

„Най-забавното е, че съм оттук и сега да имам шанс да направя това пред семейството си е наистина специален момент“ заяви Грийн, който пристигна в отбора през декември, а сега стартира, след като Крис Пол получи почивка, а Ерик Гордън имаше лек проблем в коляното.

Играчът, който е бивш шампион по забиване, завърши с 15 точки. Джеймс Хардън завърши с 28 точки, макар и да вкара само една тройка от 8 опита. Пи Джей Тъкър помогна с 18, а Джо Джонсън вкара 16 от пейката.

Загубата бе 14-а поред за Финикс, което е изравнен клубен рекорд. Слънцата остават последни в Лигата с баланс 19-58.

Останалите резултати: Орландо – Чикаго 82:90, Атланта – Филаделфия 91:101, Оклахома Сити – Денвър 125:126 (прод), Далас – Минесота 92:93, Юта – Мемфис 107:97, Портланд – ЛА Клипърс 105:96, ЛА Лейкърс – Милуоки 122:124 (прод).