Още една сериозна контузия е на път да разтърси НБА, след като и лидерът на Минесота Джими Бътлър пострада в мача с Хюстън.

Крилото обърна дясното си коляно при една ситуация в края на третата част и след това не можеше да стъпи върху крака си, като напусна с помощ от съотборниците си.

„Той бе оптимист, усмихваше се, което много ни успокои. Стискаме палци разбира се травмата да не е сериозна“ заяви съотборникът на Бътлър Тадж Гибсън. Предстоят тестове на играча, които ще определят до колко сериозна е контузията.

Джими е лидер на Вълците със средно 22,4 точки за 37 минути на паркета. В този мач обаче, Хюстън спечели със 120:102, като още преди травмата Ракетите бяха натрупали аванс.

Джеймс Хардън вкара 31 точки за тексасци, които с баланс 45-13 продължават да бъдат на върха в Лигата, със загуба по-малко от Голдън Стейт. В същото време Минесота води здрава битка за домакинско предимство в плейофите, като е с баланс 36-26. Още 4 отбора в конференцията обаче имат по 26 загуби, като са разделени само от броя победи.

Останалите резултати: Детройт – Бостън 98:110, Индиана – Атланта 116:93, Вашингтон – Шарлът 122:105, Торонто – Милуоки 119:122 (прод), Мемфис – Кливланд 89:112, Ню Орлийнс – Маями 124:123 (прод), Финикс – ЛА Клипърс 117:128, Юта – Портланд 81:100 (Блейзърс спряха серията на Джаз от 11 поредни победи), Денвър – Сан Антонио 122:119, ЛА Лейкърс – Далас 124:102.