Баскетболистите на Кливланд успяха все пак да изпратят ужасния месец януари с победа, при това след силна игра в защита.

Кавалиърс надвиха Маями с 91:89 и приключиха месеца с баланс 6-8. Те не бяха допускали по-малко от 90 точки от 20 ноември, но сега показаха добра игра в защита и ограничиха съперника до 3 тройки от 28 опита.

В първия двубой след контузията на Кевин Лав, ЛеБрон Джеймс направи 6 грешки още до почивката, но все пак се отчете с 24 точки, а в края затвори и Джеймс Джонсън, който търсеше изравняване за Горещите.

„Да спечелим мач благодарение на защитата си след всичките проблеми, които имахме, е впечатляващо. Още по-доволни сме, че победихме  отбор във форма“ доволен бе Джеймс.

Сблъсъкът бе важен, той като поражение щеше да прати Хийт на трето място в конференцията. Сега Кливланд успя да се подобри до 30-20, а Маями се влоши до 29-22.

Чанинг Фрай се включи добре от пейката за победителите с 16 точки, а Айзея Томас добави 13, макар че стрелбата му от игра бе едва 2 от 15. За Маями Горан Драгич вкара 18 точки.

Останалите резултати: Индиана – Мемфис 105:101, Бруклин – Филаделфия 116:108, Орландо – ЛА Лейкърс 127:105, Атланта – Шарлът 110:123, Бостън – Ню Йорк 103:73, Финикс – Далас 102:88, Портланд – Чикаго 124:108 (50 точки на Си Джей Маккълъм за 29 минути).